- Snitt (beståtte)
- 3,48–3,62C–B
- Stryk
- 3,1–6,5 %
- Kandidater
- 119–133
- År
- 2019–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2019–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2025
snitt 3,75 blant beståtte
3,75 med stryk
12 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,48–3,62
- Snitt med stryk
- 3,27–3,50
- Strykprosent
- 3,1–6,5 %
- Med bokstavkarakter
- 119–133
År for år
7 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 12 | 3,75 (B) | 0 % |
| 2024 | 10–15 | 2,73–3,27 (C) | 7–18 % |
| 2023 | 16–17 | 3,82–3,94 (B) | 0 % |
| 2022 | 16–20 | 3,56–3,87 (B) | 5–12 % |
| 2021 | 20–22 | 3,50–3,63 (B) | 5–10 % |
| 2020 | 23–24 | 3,33–3,43 (C) | 0 % |
| 2019 | 22–23 | 3,52 (B) | 5–9 % |
Ofte stilte spørsmål om IN200S
Hva er snittkarakteren i IN200S ved Nord?
Snittet blant beståtte er 3,48–3,62, som tilsvarer bokstavkarakteren C–B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 119–133 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2019–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i IN200S?
3,1–6,5 % av kandidatene har strøket i IN200S ved Nord i perioden 2019–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i IN200S?
Den vanligste karakteren i IN200S er B (30–34 % av kandidatene), og 50–55 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir IN200S?
IN200S Bacheloroppgave gir 10,0 studiepoeng ved Nord universitet.
Hvem tar IN200S?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører IN200S?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i IN200S?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere IN-emner ved Nord
- IN107S Globalisering og internasjonal politisk økonomi
- IN120S Internasjonale konflikter og terrorisme
- IN108S Bistand og utviklingspolitikk
- IN107LS Globalisering og internasjonal politisk økonomi
- INT2001 Bacheloroppgave
- INT2002 Nursing to Acute, Chronical and Critical Ill Patients, Advanced Training and Simulation
- IN108LS Internasjonal utvikling og bistandspolitikk
- IN120LS Internasjonale konflikter og terrorisme
Emner studentene på IN200S også tar
Fra Bachelor i internasjonale relasjoner: studentene der tar både IN200S og disse.
- PO112S Politiske ideologier 279 kandidater
- PO114S Komparativ politikk 258 kandidater
- PO216S Sikkerhetspolitikk 224 kandidater
- STA2004 Internasjonale konflikter og terrorisme 75 kandidater
- STA2003 Internasjonal utvikling og bistandspolitikk 69 kandidater
- PO111S Norsk politikk og Norge i verden 343 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2019–2025 har 119–133 kandidater tatt IN200S (Bacheloroppgave) ved Nord universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,48–3,62 (C–B), den vanligste karakteren er B, og 50–55 % ender på A eller B. 3,1–6,5 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2019–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 3,1–6,5 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

