- Snitt (beståtte)
- 3,28–3,35C
- Stryk
- 0,7–1,4 %
- Kandidater
- 144–152
- År
- 2018–2024
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2018–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2024
snitt 3,35–3,44 blant beståtte
3,35–3,44 med stryk
16–17 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,28–3,35
- Snitt med stryk
- 3,23–3,33
- Strykprosent
- 0,7–1,4 %
- Med bokstavkarakter
- 144–152
År for år
7 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2024 | 16–17 | 3,35–3,44 (C) | 0 % |
| 2023 | 18–19 | 3,26–3,39 (C) | 0 % |
| 2022 | 28–29 | 3,37 (C) | 4–7 % |
| 2021 | 25–26 | 3,20–3,27 (C) | 0 % |
| 2020 | 19–21 | 3,19–3,37 (C) | 0 % |
| 2019 | 21–22 | 3,14–3,23 (C) | 0 % |
| 2018 | 17–18 | 3,44–3,47 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om KRO1002
Hva er snittkarakteren i KRO1002 ved Nord?
Snittet blant beståtte er 3,28–3,35, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 144–152 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2018–2024, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i KRO1002?
0,7–1,4 % av kandidatene har strøket i KRO1002 ved Nord i perioden 2018–2024. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i KRO1002?
Den vanligste karakteren i KRO1002 er C (40–42 % av kandidatene), og 41–44 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir KRO1002?
KRO1002 Tilrettelegging for læring og fysisk aktivitet gir 15,0 studiepoeng ved Nord universitet.
Hvem tar KRO1002?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører KRO1002?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i KRO1002?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere KRO-emner ved Nord
- KRO1001 Læreplanarbeid og læring i fysisk aktiviet
- KRO1003 Kroppsøving 1A, 5-10
- KRO2001 Menneskets grunnlag for fysisk aktivitet
- KRO2002 Observasjon og analyse av fysisk aktivitet
- KRO1004 Kroppsøving 1B, 5-10
- KRO2004 Ferdighets- og prestasjons-utvikling i idrett
- KRO2003 Tilrettelegging for fysisk aktivitet og friluftsliv i et helseperspektiv
- KRO5001 Teoretiske emner i kroppsøving og idrettsfag
- KRO2005 Bacheloroppgave
- KRO1000 Motorisk utvikling
Emner studentene på KRO1002 også tar
Fra Lektorutdanning i kroppsøving og idrettsfag: studentene der tar både KRO1002 og disse.
- MAT2005 Matematikk 2 del A 106 kandidater
- MAT2006 Matematikk 2B 84 kandidater
- PED5001 Pedagogikk 88 kandidater
- KRO5002 Fra teori til problemstilling 78 kandidater
- PED2001 Lærerrollen i kroppsøving og idrettsfag 130 kandidater
- MAT5007 Matematikk 3 60 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2018–2024 har 144–152 kandidater tatt KRO1002 (Tilrettelegging for læring og fysisk aktivitet) ved Nord universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,28–3,35 (C), den vanligste karakteren er C, og 41–44 % ender på A eller B. 0,7–1,4 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2018–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,7–1,4 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

