- Snitt (beståtte)
- 3,11–3,22C
- Stryk
- 2,8–5,8 %
- Kandidater
- 135–148
- År
- 2018–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2018–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2025
snitt 3,15–3,25 blant beståtte
3,15–3,25 med stryk
12–13 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,11–3,22
- Snitt med stryk
- 2,94–3,13
- Strykprosent
- 2,8–5,8 %
- Med bokstavkarakter
- 135–148
År for år
7 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 12–13 | 3,15–3,25 (C) | 0 % |
| 2024 | 24–25 | 3,16–3,21 (C) | 0 % |
| 2023 | 16–18 | 3,31–3,40 (C) | 6–12 % |
| 2022 | 23–24 | 2,92–3,00 (C) | 0 % |
| 2020 | 19–22 | 2,84–3,05 (C) | 5–10 % |
| 2019 | 18–21 | 3,06–3,28 (C) | 5–11 % |
| 2018 | 23–25 | 3,36–3,43 (C) | 4–8 % |
Ofte stilte spørsmål om MET1003
Hva er snittkarakteren i MET1003 ved Nord?
Snittet blant beståtte er 3,11–3,22, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 135–148 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2018–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i MET1003?
2,8–5,8 % av kandidatene har strøket i MET1003 ved Nord i perioden 2018–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i MET1003?
Den vanligste karakteren i MET1003 er C (43–47 % av kandidatene), og 32–36 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir MET1003?
MET1003 Research methods for Game Studies gir 10,0 studiepoeng ved Nord universitet.
Hvem tar MET1003?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører MET1003?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i MET1003?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere MET-emner ved Nord
- MET5003 Anvendt metode
- MET1001 Anvendt metode
- MET2000 Innføring i vitenskapelig metode og skriving
- MET2003 Samfunnsvitenskapelig metode og kunnskapsutvikling
- MET1005 Akademisk skriving og metode
- MET323 Samfunnsvitenskapelig metode
- MET222 Statistikk
- MET3221 Anvendt metode
- MET5007 Prosjektutvikling og forskningsdesign
- MET5012 Avansert forskingsdesign og metode
Emner studentene på MET1003 også tar
Fra Bachelor i spill og opplevelsesteknologi: studentene der tar både MET1003 og disse.
- SPO1110 Programming Fundamentals 184 kandidater
- SPO1004 Game Development with GameLab 1 120 kandidater
- SPO1005 Foundation of Drawing and Digital Painting 105 kandidater
- SPO1000 Programming 3D Games 102 kandidater
- SPO1007 Ethics and Professionalism 86 kandidater
- SPO1311 Game Lab - 2 Learning from History 130 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2018–2025 har 135–148 kandidater tatt MET1003 (Research methods for Game Studies) ved Nord universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,11–3,22 (C), den vanligste karakteren er C, og 32–36 % ender på A eller B. 2,8–5,8 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2018–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2,8–5,8 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

