MFK140: Arrangering, komponering og hørelære, del 1
- Snitt (beståtte)
- 2,54–2,85C
- Stryk
- 33,3–43,2 %
- Kandidater
- 42–53
- År
- 2017–2022
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2017–2022. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2022
snitt 2,60–2,86 blant beståtte
2,60–2,86 med stryk
5–7 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 2,54–2,85
- Snitt med stryk
- 1,46–1,80
- Strykprosent
- 33,3–43,2 %
- Med bokstavkarakter
- 37–47
4 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.
År for år
6 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2022 | 5–7 | 2,60–2,86 (C) | 0 % |
| 2021 | 8–10 | 2,13–2,29 (D) | 11–22 % |
| 2020 | 7–8 | 3,25–3,40 (C) | 38–43 % |
| 2019 | 7–10 | 2,33–2,67 (D–C) | 11–25 % |
| 2018 | 10–12 | 2,33–2,67 (D–C) | 67–80 % |
| 2017 | 5–6 | 4,00 (B) | 67–80 % |
Ofte stilte spørsmål om MFK140
Hva er snittkarakteren i MFK140 ved Nord?
Snittet blant beståtte er 2,54–2,85, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 37–47 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2017–2022, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i MFK140?
33,3–43,2 % av kandidatene har strøket i MFK140 ved Nord i perioden 2017–2022. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i MFK140?
Den vanligste karakteren i MFK140 er F (35–45 % av kandidatene), og 7–15 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir MFK140?
MFK140 Arrangering, komponering og hørelære, del 1 gir 15,0 studiepoeng ved Nord universitet.
Hvem tar MFK140?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører MFK140?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i MFK140?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere MFK-emner ved Nord
- MFK130 Hovedinstrument, del 1
- MFK110 Samspill og ensembleledelse, del 1
- MFK370 Formidling og konsertproduksjon
- MFK330 Hovedinstrument, del 2
- MFK210 Samspill og ensembleledelse, del 2
- MFK150 Musikkhistorie og analyse, del 1
- MFK260 Profesjonsfag, del 2
- MFK160 Profesjonsfag, del 1
- MFK360 Profesjonsfag, del 3
- MFK120 Biinstrumenter, del 1
Mest tatte emner ved Fakultet for lærerutdanning og kunst- og kulturfag (FLU)
- BID1003 Fuglekjennskap Nettbasert - Bilder Norge 1 115 kandidater
- SPD2003 Sosiale og emosjonelle vansker 579 kandidater
- PEL1003 Pedagogikk og elevkunnskap 1A, 5-10 564 kandidater
- PEL1004 Pedagogikk og elevkunnskap 1B, 5-10 487 kandidater
- PED1002 Yrkesfaglærerens oppgaver og funksjoner 464 kandidater
- NOR1002 Norsk 1A, 1-7 464 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2017–2022 har 42–53 kandidater tatt MFK140 (Arrangering, komponering og hørelære, del 1) ved Nord universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 2,54–2,85 (C), den vanligste karakteren er F, og 7–15 % ender på A eller B. 33,3–43,2 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2017–2022, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 33,3–43,2 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

