Hopp til innhold

NO218L: Norsk språk og kultur

Snitt (beståtte)
3,42–3,48C
Stryk
2,2–4,4 %
Kandidater
224–235
År
2016–2024

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2016–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2024

snitt 3,45 blant beståtte

3,14–3,29 med stryk

21–22 kandidater

5
A23–24
3
B14 %
8
C36–38
4
D18–19
0
E0 %
1–2
F5–9
V2016V2024

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2016: 3,66V2017: 3,52V2018: 3,54V2019: 3,38–3,48V2020: 3,63–3,72V2021: 3,23–3,33V2022: 3,17–3,35V2023: 3,08–3,17V2024: 3,45V2016V2018V2020V2022V20243,45

Stryk per termin

25 %12.5 %V2016: 0 %V2017: 4–7 %V2018: 4–7 %V2019: 0 %V2020: 3–6 %V2021: 4–9 %V2022: 0 %V2023: 0 %V2024: 5–9 %V2016V2018V2020V2022V20245–9 %
19–20
A45–46
26–28
B62
29–31
C69
16–17
D38
2–4
E5–10
2–4
F5–10

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,42–3,48
Snitt med stryk
3,27–3,40
Strykprosent
2,2–4,4 %
Med bokstavkarakter
224–235

År for år

9 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202421–223,45 (C)5–9 %
202324–253,08–3,17 (C)0 %
202222–243,17–3,35 (C)0 %
202122–243,23–3,33 (C)4–9 %
202030–323,63–3,72 (B)3–6 %
201923–243,38–3,48 (C)0 %
201827–283,54 (B)4–7 %
201726–273,52 (B)4–7 %
2016293,66 (B)0 %

Ofte stilte spørsmål om NO218L

Hva er snittkarakteren i NO218L ved Nord?

Snittet blant beståtte er 3,42–3,48, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 224–235 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2016–2024, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i NO218L?

2,2–4,4 % av kandidatene har strøket i NO218L ved Nord i perioden 2016–2024. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i NO218L?

Den vanligste karakteren i NO218L er C (29–31 % av kandidatene), og 46–48 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir NO218L?

NO218L Norsk språk og kultur gir 10,0 studiepoeng ved Nord universitet.

Hva ligger du an til i NO218L?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere NO-emner ved Nord

Mest tatte emner ved Fakultet for lærerutdanning og kunst- og kulturfag (FLU)

Kort oppsummert

I perioden 2016–2024 har 224–235 kandidater tatt NO218L (Norsk språk og kultur) ved Nord universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,42–3,48 (C), den vanligste karakteren er C, og 46–48 % ender på A eller B. 2,2–4,4 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2016–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2,2–4,4 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.