OR328E: Prosjektledelse og samarbeid
- Snitt (beståtte)
- 3,39–3,42C
- Stryk
- 0,4–0,9 %
- Kandidater
- 444–454
- År
- 2016–2021
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2016–2021. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2021
snitt 3,60–3,75 blant beståtte
3,60–3,75 med stryk
4–5 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,39–3,42
- Snitt med stryk
- 3,36–3,40
- Strykprosent
- 0,4–0,9 %
- Med bokstavkarakter
- 444–454
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 182 | 48 % | 3,47 | 0,0 % |
| Menn | 199 | 52 % | 3,35 | 0,0 % |
Av 381 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 87 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2016–2021.
År for år
6 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2021 | 53–54 | 3,94–3,96 (B) | 0 % |
| 2020 | 48–50 | 3,80–3,90 (B) | 0 % |
| 2019 | 68–70 | 3,90–3,94 (B) | 0 % |
| 2018 | 96–98 | 3,41–3,43 (C) | 1–2 % |
| 2017 | 83–85 | 2,57–2,60 (C) | 1–2 % |
| 2016 | 96–97 | 3,19–3,21 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om OR328E
Hva er snittkarakteren i OR328E ved Nord?
Snittet blant beståtte er 3,39–3,42, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 444–454 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2016–2021, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i OR328E?
0,4–0,9 % av kandidatene har strøket i OR328E ved Nord i perioden 2016–2021. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i OR328E?
Den vanligste karakteren i OR328E er B (44–45 % av kandidatene), og 54–56 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir OR328E?
OR328E Prosjektledelse og samarbeid gir 7,5 studiepoeng ved Nord universitet.
Hva ligger du an til i OR328E?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere OR-emner ved Nord
Emner studentene på OR328E også tar
- BE323E Masteroppgave 788 kandidater
- ME303E Anvendt metode 1 137 kandidater
- OR323E Positivt lederskap 462 kandidater
- BE320E Masteroppgave 146 kandidater
- EK322E Samfunnsøkonomi 569 kandidater
- EK352E Foretaksfinans 533 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2016–2021 har 444–454 kandidater tatt OR328E (Prosjektledelse og samarbeid) ved Nord universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,39–3,42 (C), den vanligste karakteren er B, og 54–56 % ender på A eller B. 0,4–0,9 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2016–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,4–0,9 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

