- Snitt (beståtte)
- 3,10–3,19C
- Stryk
- 2,1–3,4 %
- Kandidater
- 404–428
- År
- 2008–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2008–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2025
snitt 2,76–2,82 blant beståtte
2,76–2,82 med stryk
38–39 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,10–3,19
- Snitt med stryk
- 3,00–3,12
- Strykprosent
- 2,1–3,4 %
- Med bokstavkarakter
- 404–428
År for år
15 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 38–39 | 2,76–2,82 (C) | 0 % |
| 2024 | 26–27 | 3,19–3,26 (C) | 0 % |
| 2023 | 37–38 | 2,68–2,74 (C) | 0 % |
| 2022 | 28–30 | 3,11–3,19 (C) | 3–7 % |
| 2021 | 31–32 | 3,38–3,45 (C) | 0 % |
| 2020 | 34–36 | 3,12–3,18 (C) | 3–6 % |
| 2019 | 26 | 2,95 (C) | 15 % |
| 2018 | 19–22 | 2,94–3,10 (C) | 5–10 % |
| 2017 | 35–36 | 3,56–3,63 (B) | 0 % |
| 2015 | 30–31 | 3,43–3,48 (C) | 0 % |
| 2014 | 25–26 | 3,20–3,27 (C) | 0 % |
| 2013 | 18–19 | 2,79–2,89 (C) | 0 % |
| 2012 | 9–12 | 3,33–3,67 (C–B) | 9–20 % |
| 2009 | 21–24 | 3,00–3,19 (C) | 4–9 % |
| 2008 | 27–30 | 3,11–3,28 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om AAR4235
Hva er snittkarakteren i AAR4235 ved NTNU?
Snittet blant beståtte er 3,10–3,19, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 404–428 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2008–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i AAR4235?
2,1–3,4 % av kandidatene har strøket i AAR4235 ved NTNU i perioden 2008–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i AAR4235?
Den vanligste karakteren i AAR4235 er C (37–39 % av kandidatene), og 35–38 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir AAR4235?
AAR4235 Eiendomsøkonomi gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.
Hvem tar AAR4235?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hva ligger du an til i AAR4235?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere AAR-emner ved NTNU
- AAR4300 Arkitektur 1 - Introduksjon til arkitektur
- AAR4405 Konstruksjonslære
- AAR4400 Form og farge 1
- AAR4360 Arkitekturens teori og historie B
- AAR4435 Form og farge 2
- AAR4335 Grunnleggende bygningsfysikk
- AAR4460 Arkitekturens teori og historie C
- AAR4430 Arkitekturens teori og historie A
- AAR4990 Masteroppgave i arkitektur
- AAR4210 Fysisk miljøplanlegging
Emner studentene på AAR4235 også tar
- AAR4827 Eiendomsforvaltning - Facility Mangement 339 kandidater
- AAR4815 Plan og byggeprosess 709 kandidater
- FP4100 Arkitektur og stedsforming 738 kandidater
- TBA4170 Transformasjon og ny bruk av eksisterende bygninger 992 kandidater
- AAR4950 Programmering og evaluering av bygninger 433 kandidater
- AAR4874 Teori og metoder for masteroppgaver 616 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2008–2025 har 404–428 kandidater tatt AAR4235 (Eiendomsøkonomi) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,10–3,19 (C), den vanligste karakteren er C, og 35–38 % ender på A eller B. 2,1–3,4 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2008–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2,1–3,4 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

