Hopp til innhold

AAR6006: Prosjekteringsledelse

Snitt (beståtte)
3,22–3,37C
Stryk
0,5–1,2 %
Kandidater
168–183
År
2015–2023

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2015–2023. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2023

snitt 3,15–3,30 blant beståtte

3,15–3,30 med stryk

26–28 kandidater

1–2
A4–7
10
B36–38
10
C36–38
4
D14–15
1–2
E4–7
0
F0 %
V2015V2023

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2015: 2,91–3,09H2015: 3,23–3,29V2017: 3,35–3,43V2018: 3,45V2019: 3,61–3,68V2020: 3,36–3,64V2021: 2,93–3,31V2022: 3,00–3,24V2023: 3,15–3,30V2015V2017V2019V2021V20233,15–3,30

Stryk per termin

25 %12.5 %V2015: 0 %H2015: 0 %V2017: 0 %V2018: 0 %V2019: 0 %V2020: 0 %V2021: 6–14 %V2022: 0 %V2023: 0 %V2015V2017V2019V2021V20230 %
7–11
A13–20
33–36
B61
35–38
C64
12–14
D21–23
4–8
E8–13
1 %
F1–2

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,22–3,37
Snitt med stryk
3,18–3,35
Strykprosent
0,5–1,2 %
Med bokstavkarakter
168–183

År for år

8 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202326–283,15–3,30 (C)0 %
202216–183,00–3,24 (C)0 %
202113–172,93–3,31 (C)6–14 %
202013–153,36–3,64 (C–B)0 %
201918–193,61–3,68 (B)0 %
2018203,45 (C)0 %
201720–213,35–3,43 (C)0 %
201542–453,07–3,19 (C)0 %

Ofte stilte spørsmål om AAR6006

Hva er snittkarakteren i AAR6006 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 3,22–3,37, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 168–183 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2015–2023, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i AAR6006?

0,5–1,2 % av kandidatene har strøket i AAR6006 ved NTNU i perioden 2015–2023. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i AAR6006?

Den vanligste karakteren i AAR6006 er C (35–38 % av kandidatene), og 42–46 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir AAR6006?

AAR6006 Prosjekteringsledelse gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Hva ligger du an til i AAR6006?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere AAR-emner ved NTNU

Emner studentene på AAR6006 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2015–2023 har 168–183 kandidater tatt AAR6006 (Prosjekteringsledelse) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,22–3,37 (C), den vanligste karakteren er C, og 42–46 % ender på A eller B. 0,5–1,2 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2015–2023, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,5–1,2 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.