BYG3321: Betongkonstruksjoner
- Snitt (beståtte)
- 3,52–3,57B
- Stryk
- 7,9–8,7 %
- Kandidater
- 285–293
- År
- 2016–2021
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2016–2021. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2021
snitt 2,55–2,92 blant beståtte
1,73–2,06 med stryk
15–18 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,52–3,57
- Snitt med stryk
- 3,14–3,21
- Strykprosent
- 7,9–8,7 %
- Med bokstavkarakter
- 227–235
58 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.
År for år
6 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2021 | 15–18 | 2,55–2,92 (C) | 28–33 % |
| 2020 | 58 | – | 0 % |
| 2019 | 57–58 | 3,02–3,07 (C) | 22–23 % |
| 2018 | 62–65 | 3,81–3,89 (B) | 2–3 % |
| 2017 | 51 | 3,48 (C) | 6 % |
| 2016 | 42–43 | 3,93 (B) | 2–5 % |
Ofte stilte spørsmål om BYG3321
Hva er snittkarakteren i BYG3321 ved NTNU?
Snittet blant beståtte er 3,52–3,57, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 227–235 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2016–2021, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i BYG3321?
7,9–8,7 % av kandidatene har strøket i BYG3321 ved NTNU i perioden 2016–2021. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i BYG3321?
Den vanligste karakteren i BYG3321 er B (31–32 % av kandidatene), og 49–51 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir BYG3321?
BYG3321 Betongkonstruksjoner gir 10,0 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.
Hvem tar BYG3321?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører BYG3321?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i BYG3321?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere BYG-emner ved NTNU
Emner studentene på BYG3321 også tar
- BYGG1101 Byggteknikk og BIM 152 kandidaterTas også på Byggkonstruksjoner - bachelor i ingeniørfag (nettbasert)
- BIBYG39 Bacheloroppgave Bygg 271 kandidaterTas også på Bachelor i ingeniørfag - bygg
- BYGG1200 Vann- og miljøteknikk 123 kandidaterTas også på Byggkonstruksjoner - bachelor i ingeniørfag (nettbasert)
- BYGG1102 Transportinfrastruktur 97 kandidaterTas også på Byggkonstruksjoner - bachelor i ingeniørfag (nettbasert)
- BYGG2266 Planlegging, bygging og drift av veg 125 kandidaterTas også på Byggkonstruksjoner - bachelor i ingeniørfag (nettbasert)
- BYGG2101 Konstruksjons- og lastlære 88 kandidaterTas også på Byggkonstruksjoner - bachelor i ingeniørfag (nettbasert)
Kort oppsummert
I perioden 2016–2021 har 285–293 kandidater tatt BYG3321 (Betongkonstruksjoner) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,52–3,57 (B), den vanligste karakteren er B, og 49–51 % ender på A eller B. 7,9–8,7 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2016–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 7,9–8,7 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

