EIT3005: Eksperter i team - Kommunikasjon
- Snitt (beståtte)
- 4,33B
- Stryk
- 0 %
- Kandidater
- 510
- År
- 2005–2022
V2022
snitt 4,18 blant beståtte
4,18 med stryk
28 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
- Snitt blant beståtte
- 4,33
- Snitt med stryk
- 4,33
- Strykprosent
- 0 %
- Med bokstavkarakter
- 510
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 322 | 68 % | 4,34 | 0,0 % |
| Menn | 151 | 32 % | 4,25 | 0,0 % |
Av 473 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 92 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2005–2022.
År for år
18 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2022 | 28 | 4,18 (B) | 0 % |
| 2021 | 32 | 4,84 (A) | 0 % |
| 2020 | 25 | 4,20 (B) | 0 % |
| 2019 | 18 | 4,56 (A) | 0 % |
| 2018 | 30 | 4,33 (B) | 0 % |
| 2017 | 27 | 4,37 (B) | 0 % |
| 2016 | 28 | 4,39 (B) | 0 % |
| 2015 | 26 | 4,42 (B) | 0 % |
| 2014 | 30 | 4,50 (A) | 0 % |
| 2013 | 29 | 4,55 (A) | 0 % |
| 2012 | 32 | 4,16 (B) | 0 % |
| 2011 | 26 | 4,46 (B) | 0 % |
| 2010 | 24 | 4,42 (B) | 0 % |
| 2009 | 24 | 4,38 (B) | 0 % |
| 2008 | 60 | 4,08 (B) | 0 % |
| 2007 | 26 | 4,15 (B) | 0 % |
| 2006 | 21 | 3,71 (B) | 0 % |
| 2005 | 24 | 4,38 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om EIT3005
Hva er snittkarakteren i EIT3005 ved NTNU?
Snittet blant beståtte er 4,33, som tilsvarer bokstavkarakteren B. Tallet er basert på 510 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2005–2022, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i EIT3005?
0 % av kandidatene har strøket i EIT3005 ved NTNU i perioden 2005–2022.
Hvilken karakter er vanligst i EIT3005?
Den vanligste karakteren i EIT3005 er B (53 % av kandidatene), og 93 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir EIT3005?
EIT3005 Eksperter i team - Kommunikasjon gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.
Hva ligger du an til i EIT3005?
Legg emnet i semesterprognosen: den blander karakterene dine med denne fordelingen og anslår hva du ender på, helt gratis og uten innlogging, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Prøv semesterprognosenFlere EIT-emner ved NTNU
- EIT3006 Eksperter i team - forbruk - design - livsstil
- EIT3014 Eksperter i team - Told Digitally
- EIT3007 Eksperter i team - Kultur og næring
- EIT3015 Eksperter i team - Kulturentreprenøren: Økologisk barnekultur og biologisk mangfold
- EIT3018 Eksperter i team - Migrasjon: Rettigheter, helse, kultur og konflikter
- EIT3019 Eksperter i team - Bevissthet og kunstig intelligens
- EIT3010 Eksperter i team, tverrfaglig prosjekt
- EIT3009 Eksperter i team, tverrfaglig prosjekt
- EIT3008 Eksperter i team, tverrfaglig prosjekt
- EIT3011 Eksperter i team, tverrfaglig prosjekt
Emner studentene på EIT3005 også tar
- PED3001 Statistikk 1 315 kandidater
- PED3009 Prosjektutvikling 1 051 kandidater
- PED3010 Pedagogiske forskningsmetoder 583 kandidater
- PED3903 Masteroppgave i spesialpedagogikk 1 032 kandidater
- PED3041 Grunnleggende spesialpedagogiske problemstillinger 658 kandidater
- PED3045 Sentrale arbeidsoppgaver i det spesialpedagogiske støttesystemet 107 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2005–2022 har 510 kandidater tatt EIT3005 (Eksperter i team - Kommunikasjon) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 4,33 (B), den vanligste karakteren er B, og 93 % ender på A eller B. 0 % av kandidatene stryker. I 2022 endte snittet på 4,18 (B) – ned fra 4,84 året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2005–2022, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

