ERG1022: Helse og aktivitet
- Snitt (beståtte)
- 2,99–3,01C
- Stryk
- 1,4–2,8 %
- Kandidater
- 140–144
- År
- 2017–2020
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2017–2020. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2020
snitt 2,83 blant beståtte
2,68–2,76 med stryk
37–38 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 2,99–3,01
- Snitt med stryk
- 2,90–2,97
- Strykprosent
- 1,4–2,8 %
- Med bokstavkarakter
- 140–144
Kvinner og menn
Av 120 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 88 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2017–2020.
År for år
4 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2020 | 37–38 | 2,83 (C) | 3–5 % |
| 2019 | 32 | 3,44 (C) | 0 % |
| 2018 | 39–40 | 2,72–2,78 (C) | 0 % |
| 2017 | 32–34 | 3,03–3,09 (C) | 3–6 % |
Ofte stilte spørsmål om ERG1022
Hva er snittkarakteren i ERG1022 ved NTNU?
Snittet blant beståtte er 2,99–3,01, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 140–144 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2017–2020, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i ERG1022?
1,4–2,8 % av kandidatene har strøket i ERG1022 ved NTNU i perioden 2017–2020. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i ERG1022?
Den vanligste karakteren i ERG1022 er C (45–46 % av kandidatene), og 26–27 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir ERG1022?
ERG1022 Helse og aktivitet gir 10,0 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.
Hva ligger du an til i ERG1022?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere ERG-emner ved NTNU
- ERG1011 Anatomi og fysiologi for ergoterapi
- ERG3011 Forskning og utvikling i ergoterapi
- ERG1031 Introduksjon til universell utforming og velferdsteknologi
- ERG3901 Bacheloroppgave i ergoterapi
- ERG1041 Deltagelse i aktivitet
- ERG3001 Prosjektarbeid i ergoterapi
- ERG3021 Universell utforming og velferdteknologi som helsefremmende strategier
- ERG3031 Ergoterapi i samfunnet
- ERG1001 Introduksjon til ergoterapi
- ERG2001 Psykososiale og somatiske funksjonsnedsettelser - del 1
Mest tatte emner ved Institutt for helsevitenskap i Gjøvik
- MH2000 Teknologiforståelse 3 434 kandidater
- SYG1001 Anatomi, fysiologi og biokjemi 1 390 kandidater
- SPL3903 Bacheloroppgave i sykepleie 1 291 kandidater
- SPL1004MED Medikamentregning 1 200 kandidater
- SYG1000 Grunnleggende sykepleie 1 170 kandidater
- SPL2031 Sykdomslære - somatikk 1 073 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2017–2020 har 140–144 kandidater tatt ERG1022 (Helse og aktivitet) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 2,99–3,01 (C), den vanligste karakteren er C, og 26–27 % ender på A eller B. 1,4–2,8 % av kandidatene stryker. I 2020 endte snittet på 2,83 (C) – ned fra 3,44 året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2017–2020, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 1,4–2,8 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

