- Snitt (beståtte)
- 3,37–3,43C
- Stryk
- 1,8–3,1 %
- Kandidater
- 606–635
- År
- 2006–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2006–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2025
snitt 4,00–4,19 blant beståtte
4,00–4,19 med stryk
16–18 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,37–3,43
- Snitt med stryk
- 3,27–3,37
- Strykprosent
- 1,8–3,1 %
- Med bokstavkarakter
- 606–635
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 252 | 53 % | 3,45 | 0,0 % |
| Menn | 221 | 47 % | 3,44 | 0,0 % |
Av 473 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 81 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2006–2025.
År for år
19 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 16–18 | 4,00–4,19 (B) | 0 % |
| 2024 | 28–29 | 3,93–4,00 (B) | 0 % |
| 2023 | 20–21 | 3,38–3,45 (C) | 0 % |
| 2022 | 24–25 | 3,64–3,71 (B) | 0 % |
| 2021 | 31–32 | 3,53 (B) | 3–6 % |
| 2020 | 30–32 | 3,27–3,34 (C) | 3–6 % |
| 2019 | 23 | 3,87 (B) | 0 % |
| 2018 | 49–50 | 3,44 (C) | 2–4 % |
| 2017 | 39–41 | 3,23–3,29 (C) | 3–5 % |
| 2016 | 61–63 | 3,31–3,35 (C) | 2–3 % |
| 2015 | 52 | 3,18 (C) | 6 % |
| 2014 | 34–35 | 3,34–3,41 (C) | 0 % |
| 2013 | 100–101 | 3,16 (C) | 1–2 % |
| 2012 | 40–41 | 3,58–3,61 (B) | 0 % |
| 2011 | 28–31 | 2,89–3,04 (C) | 3–7 % |
| 2010 | 11–15 | 2,92–3,36 (C) | 7–17 % |
| 2009 | 6–8 | 3,86–4,14 (B) | 0 % |
| 2008 | 8–10 | 3,33–3,67 (C–B) | 0 % |
| 2006 | 6–8 | 3,25–3,50 (C–B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om FI5205
Hva er snittkarakteren i FI5205 ved NTNU?
Snittet blant beståtte er 3,37–3,43, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 606–635 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2006–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i FI5205?
1,8–3,1 % av kandidatene har strøket i FI5205 ved NTNU i perioden 2006–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i FI5205?
Den vanligste karakteren i FI5205 er C (34–36 % av kandidatene), og 45–47 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir FI5205?
FI5205 Corporate Responsibility and Ethics gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.
Hva ligger du an til i FI5205?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere FI-emner ved NTNU
Emner studentene på FI5205 også tar
- FI5206 Technology for a Good Society 181 kandidater
- FI3010 Philosophy of Mind 110 kandidater
- FI3202 Teori og metode i filosofi 30 kandidater
- GEOG3101 Innovation and Sustainable Regional Development 292 kandidater
- TBA4265 Arktisk og marin byggteknikk 932 kandidater
- GEOG3100 Samfunnsperspektiv på innovasjon og bærekraftig omstilling 269 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2006–2025 har 606–635 kandidater tatt FI5205 (Corporate Responsibility and Ethics) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,37–3,43 (C), den vanligste karakteren er C, og 45–47 % ender på A eller B. 1,8–3,1 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2006–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 1,8–3,1 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

