Hopp til innhold

FILM2203: Film-, TV- og spillbransjen

Snitt (beståtte)
2,96–3,02C
Stryk
14,2–15,4 %
Kandidater
103–107
År
2023–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2023–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

Vanskelighet: Svært lettArbeidsmengde: Ikke arbeidsomt1 vurdering fra studenter · emnr.no ↗

H2025

snitt 2,75–2,88 blant beståtte

1,91–2,04 med stryk

23–24 kandidater

1–2
A4–8
4
B17 %
4
C17 %
4
D17 %
3
E13 %
7
F29–30
H2023H2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2023: 3,00H2024: 3,00–3,14H2025: 2,75–2,88H2023H2024H20252,75–2,88

Stryk per termin

50 %25 %H2023: 13 %H2024: 3–7 %H2025: 29–30 %H2023H2024H202529–30 %
8–10
A8–10
21 %
B22
24–25
C26
22–23
D24
8–9
E8–9
14–15
F15–16

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
2,96–3,02
Snitt med stryk
2,50–2,59
Strykprosent
14,2–15,4 %
Med bokstavkarakter
103–107

År for år

3 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202523–242,75–2,88 (C)29–30 %
202428–313,00–3,14 (C)3–7 %
2023523,00 (C)13 %

Ofte stilte spørsmål om FILM2203

Hva er snittkarakteren i FILM2203 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 2,96–3,02, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 103–107 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2023–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i FILM2203?

14,2–15,4 % av kandidatene har strøket i FILM2203 ved NTNU i perioden 2023–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i FILM2203?

Den vanligste karakteren i FILM2203 er C (24–25 % av kandidatene), og 29–30 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir FILM2203?

FILM2203 Film-, TV- og spillbransjen gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Er FILM2203 vanskelig?

Studenter som har tatt emnet (1 svar) vurderer vanskeligheten som «Svært lett» og arbeidsmengden som «Ikke arbeidsomt», og 14,2–15,4 % stryker.

Hvem tar FILM2203?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører FILM2203?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i FILM2203?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere FILM-emner ved NTNU

Emner studentene på FILM2203 også tar

Fra Filmvitenskap - bachelor: studentene der tar både FILM2203 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2023–2025 har 103–107 kandidater tatt FILM2203 (Film-, TV- og spillbransjen) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 2,96–3,02 (C), den vanligste karakteren er C, og 29–30 % ender på A eller B. 14,2–15,4 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2023–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 14,2–15,4 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.