Hopp til innhold

FVP1001: Filmproduksjon: Fiksjon

Snitt (beståtte)
3,82–3,85B
Stryk
1,1–2,2 %
Kandidater
267–277
År
2012–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2012–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

Vanskelighet: VanskeligArbeidsmengde: Svært arbeidsomt1 vurdering fra studenter · emnr.no ↗

V2025

snitt 4,00 blant beståtte

4,00 med stryk

19 kandidater

0
A0 %
19
B100 %
0
C0 %
0
D0 %
0
E0 %
0
F0 %
V2012V2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2012: 4,05–4,09V2013: 3,70V2014: 4,00V2015: 3,56V2016: 3,50V2017: 3,24–3,33V2018: 4,05–4,09V2019: 3,95–4,05V2020: 3,64–3,71V2021: 3,93V2022: 4,21V2023: 3,85–3,90V2024: 3,67V2025: 4,00V2012V2015V2019V2022V20254,00

Stryk per termin

25 %12.5 %V2012: 0 %V2013: 0 %V2014: 0 %V2015: 0 %V2016: 0 %V2017: 0 %V2018: 0 %V2019: 0 %V2020: 4–9 %V2021: 0 %V2022: 0 %V2023: 5–9 %V2024: 5–10 %V2025: 0 %V2012V2015V2019V2022V20250 %
8–10
A22–27
65–67
B179
21–22
C58–59
2 %
D5–6
0 %
E0
1–2
F3–6

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,82–3,85
Snitt med stryk
3,73–3,81
Strykprosent
1,1–2,2 %
Med bokstavkarakter
267–277

År for år

14 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
2025194,00 (B)0 %
202419–203,67 (B)5–10 %
202321–233,85–3,90 (B)5–9 %
2022194,21 (B)0 %
2021153,93 (B)0 %
202022–243,64–3,71 (B)4–9 %
201919–213,95–4,05 (B)0 %
201821–224,05–4,09 (B)0 %
201717–183,24–3,33 (C)0 %
2016203,50 (B)0 %
2015163,56 (B)0 %
2014174,00 (B)0 %
2013203,70 (B)0 %
201222–234,05–4,09 (B)0 %

Ofte stilte spørsmål om FVP1001

Hva er snittkarakteren i FVP1001 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 3,82–3,85, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 267–277 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2012–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i FVP1001?

1,1–2,2 % av kandidatene har strøket i FVP1001 ved NTNU i perioden 2012–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i FVP1001?

Den vanligste karakteren i FVP1001 er B (65–67 % av kandidatene), og 74–76 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir FVP1001?

FVP1001 Filmproduksjon: Fiksjon gir 15,0 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Er FVP1001 vanskelig?

Studenter som har tatt emnet (1 svar) vurderer vanskeligheten som «Vanskelig» og arbeidsmengden som «Svært arbeidsomt», og 1,1–2,2 % stryker.

Hvem tar FVP1001?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører FVP1001?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i FVP1001?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere FVP-emner ved NTNU

Emner studentene på FVP1001 også tar

Fra Film- og videoproduksjon - bachelor: studentene der tar både FVP1001 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2012–2025 har 267–277 kandidater tatt FVP1001 (Filmproduksjon: Fiksjon) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,82–3,85 (B), den vanligste karakteren er B, og 74–76 % ender på A eller B. 1,1–2,2 % av kandidatene stryker. I 2025 endte snittet på 4,00 (B) – opp fra 3,67 året før.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2012–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 1,1–2,2 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.