Hopp til innhold

HFYS1005-A: Fysiologi og treningslære

Snitt (beståtte)
2,76–2,79C
Stryk
2,6–3,6 %
Kandidater
221–229
År
2017–2023

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2017–2023. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2023

snitt 2,83–3,17 blant beståtte

2,83–3,17 med stryk

5–7 kandidater

0
A0 %
1–2
B17–33
3
C43–60
1–2
D17–33
0
E0 %
0
F0 %
H2017V2023

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2017: 2,76–2,80H2018: 2,77H2019: 2,71–2,74H2020: 2,89–3,11V2023: 2,83–3,17H2017H2018H2019H2020V20232,83–3,17

Stryk per termin

25 %12.5 %H2017: 7 %H2018: 1–3 %H2019: 1–3 %H2020: 0 %V2023: 0 %H2017H2018H2019H2020V20230 %
3–4
A7–9
18–19
B41–43
35–36
C80
30–31
D68–70
8–9
E19
3–4
F6–8

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
2,76–2,79
Snitt med stryk
2,66–2,72
Strykprosent
2,6–3,6 %
Med bokstavkarakter
221–229

Kvinner og menn

GruppeKandidaterAndelSnittStryk
Kvinner14572 %2,650,0 %
Menn5628 %2,820,0 %

Av 201 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 94 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2017–2023.

År for år

5 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
20235–72,83–3,17 (C)0 %
20208–102,89–3,11 (C)0 %
201978–802,71–2,74 (C)1–3 %
201871–722,77 (C)1–3 %
201759–602,76–2,80 (C)7 %

Ofte stilte spørsmål om HFYS1005-A

Hva er snittkarakteren i HFYS1005-A ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 2,76–2,79, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 221–229 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2017–2023, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i HFYS1005-A?

2,6–3,6 % av kandidatene har strøket i HFYS1005-A ved NTNU i perioden 2017–2023. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i HFYS1005-A?

Den vanligste karakteren i HFYS1005-A er C (35–36 % av kandidatene), og 21–23 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir HFYS1005-A?

HFYS1005-A Fysiologi og treningslære gir 15,0 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Hvem tar HFYS1005-A?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører HFYS1005-A?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i HFYS1005-A?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere HFYS-emner ved NTNU

Emner studentene på HFYS1005-A også tar

Fra Fysioterapi - bachelor: studentene der tar både HFYS1005-A og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2017–2023 har 221–229 kandidater tatt HFYS1005-A (Fysiologi og treningslære) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 2,76–2,79 (C), den vanligste karakteren er C, og 21–23 % ender på A eller B. 2,6–3,6 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2017–2023, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2,6–3,6 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.