- Snitt (beståtte)
- 3,52–3,59B
- Stryk
- 3,4–4 %
- Kandidater
- 172–179
- År
- 2020–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2020–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2025
snitt 4,07 blant beståtte
4,07 med stryk
43 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,52–3,59
- Snitt med stryk
- 3,38–3,46
- Strykprosent
- 3,4–4 %
- Med bokstavkarakter
- 172–179
År for år
6 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 43 | 4,07 (B) | 0 % |
| 2024 | 28–29 | 3,17–3,25 (C) | 0 % |
| 2023 | 25–26 | 3,32–3,38 (C) | 0 % |
| 2022 | 30–32 | 3,57–3,66 (B) | 3–6 % |
| 2021 | 27–28 | 3,18–3,26 (C) | 18–19 % |
| 2020 | 19–21 | 3,40–3,55 (C–B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om INFT2002
Hva er snittkarakteren i INFT2002 ved NTNU?
Snittet blant beståtte er 3,52–3,59, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 172–179 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2020–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i INFT2002?
3,4–4 % av kandidatene har strøket i INFT2002 ved NTNU i perioden 2020–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i INFT2002?
Den vanligste karakteren i INFT2002 er B (36–37 % av kandidatene), og 49–51 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir INFT2002?
INFT2002 Webutvikling gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.
Hvem tar INFT2002?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører INFT2002?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i INFT2002?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere INFT-emner ved NTNU
- INFT2503 C++ for programmerere
- INFT2504 Skytjenester som arbeidsflate
- INFT1004 Økonomisk styring og regnskap
- INFT2003 Big Data
- INFT1003 Webteknologi og teamarbeid
- INFT2004 IT Tjenesteforvaltning
- INFT2001 Informasjonssikkerhetsstyring
- INFT1005 Datateknikk og operativsystem
- INFT1002 Grunnleggende programmering
- INFT1001 IT-Introduksjon og databaser
Emner studentene på INFT2002 også tar
Fra Digital forretningsutvikling - bachelor: studentene der tar både INFT2002 og disse.
- DIFT1001 Webteknologi og teamarbeid 451 kandidater
- DIFT1003 Økonomisk styring og regnskap 425 kandidater
- DIFT1004 Organisasjon, ledelse og endring 340 kandidater
- DCST1007 Objektorientert programmering 517 kandidater
- DIFT1006 Økonomisk analyse og rapportering med regneark 335 kandidater
- DIFT2007 Informasjonssikkerhetsstyring 264 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2020–2025 har 172–179 kandidater tatt INFT2002 (Webutvikling) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,52–3,59 (B), den vanligste karakteren er B, og 49–51 % ender på A eller B. 3,4–4 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2020–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 3,4–4 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

