IT2901: Informatikk prosjektarbeid II
- Snitt (beståtte)
- 4,12B
- Stryk
- 1 %
- Kandidater
- 1 814
- År
- 2005–2025
V2025
snitt 4,40 blant beståtte
4,40 med stryk
115 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
- Snitt blant beståtte
- 4,12
- Snitt med stryk
- 4,08
- Strykprosent
- 1 %
- Med bokstavkarakter
- 1 814
År for år
21 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 115 | 4,40 (B) | 0 % |
| 2024 | 113 | 4,55 (A) | 0 % |
| 2023 | 128 | 4,13 (B) | 0 % |
| 2022 | 132 | 4,27 (B) | 0 % |
| 2021 | 121 | 4,30 (B) | 0 % |
| 2020 | 109 | 4,30 (B) | 0 % |
| 2019 | 132 | 4,13 (B) | 8 % |
| 2018 | 107 | 4,07 (B) | 0 % |
| 2017 | 113 | 4,03 (B) | 0 % |
| 2016 | 105 | 3,86 (B) | 0 % |
| 2015 | 79 | 3,59 (B) | 0 % |
| 2014 | 69 | 3,90 (B) | 0 % |
| 2013 | 74 | 4,15 (B) | 0 % |
| 2012 | 67 | 3,87 (B) | 0 % |
| 2011 | 64 | 4,39 (B) | 5 % |
| 2010 | 56 | 3,86 (B) | 0 % |
| 2009 | 50 | 3,90 (B) | 0 % |
| 2008 | 45 | 3,80 (B) | 0 % |
| 2007 | 45 | 3,88 (B) | 11 % |
| 2006 | 44 | 4,09 (B) | 0 % |
| 2005 | 46 | 4,13 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om IT2901
Hva er snittkarakteren i IT2901 ved NTNU?
Snittet blant beståtte er 4,12, som tilsvarer bokstavkarakteren B. Tallet er basert på 1 814 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2005–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i IT2901?
1 % av kandidatene har strøket i IT2901 ved NTNU i perioden 2005–2025.
Hvilken karakter er vanligst i IT2901?
Den vanligste karakteren i IT2901 er B (48 % av kandidatene), og 80 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir IT2901?
IT2901 Informatikk prosjektarbeid II gir 15,0 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.
Er IT2901 vanskelig?
Studenter som har tatt emnet (8 svar) vurderer vanskeligheten som «Lett» og arbeidsmengden som «Svært arbeidsomt», og 1 % stryker.
Hvem tar IT2901?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører IT2901?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i IT2901?
Legg emnet i semesterprognosen: den blander karakterene dine med denne fordelingen og anslår hva du ender på, helt gratis og uten innlogging, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Prøv semesterprognosenFlere IT-emner ved NTNU
- IT1901 Informatikk prosjektarbeid I
- IT2805 Webteknologi
- IT2810 Webutvikling
- IT3105 Kunstig intelligens programmering
- IT1103 Programmering, grunnkurs
- IT6203 Grunnleggende programmering for lærere
- IT3010 Forskningsbasert digitalisering
- IT6204 Anvendt programmering for lærere
- IT3402 Design av grafiske brukergrensesnitt
- IT1603 IKT, kultur og samfunn
Emner studentene på IT2901 også tar
- TDT4100 Objektorientert programmering 11 916 kandidater
- MA0301 Elementær diskret matematikk 2 915 kandidater
- TTM4100 Kommunikasjon - Tjenester og nett 8 897 kandidater
- TDT4160 Datamaskiner 10 085 kandidater
- TDT4145 Datamodellering og databasesystemer 8 636 kandidater
- TDT4109 Informasjonsteknologi, grunnkurs 3 737 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2005–2025 har 1 814 kandidater tatt IT2901 (Informatikk prosjektarbeid II) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 4,12 (B), den vanligste karakteren er B, og 80 % ender på A eller B. 1 % av kandidatene stryker. I 2025 endte snittet på 4,40 (B) – ned fra 4,55 året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2005–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

