KLMED8008: Analyse av repeterte målinger
- Snitt (beståtte)
- 4,18–4,39B
- Stryk
- 0,8–1,7 %
- Kandidater
- 116–133
- År
- 2011–2022
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2011–2022. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2022
snitt 3,73–4,00 blant beståtte
3,73–4,00 med stryk
13–15 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 4,18–4,39
- Snitt med stryk
- 4,11–4,35
- Strykprosent
- 0,8–1,7 %
- Med bokstavkarakter
- 116–133
År for år
12 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2022 | 13–15 | 3,73–4,00 (B) | 0 % |
| 2021 | 15–18 | 3,61–3,93 (B) | 0 % |
| 2020 | 8 | 4,50 (A) | 0 % |
| 2019 | 12–16 | 3,31–3,75 (C–B) | 7–15 % |
| 2018 | 9–10 | 4,60–4,78 (A) | 0 % |
| 2017 | 9–11 | 4,09–4,44 (B) | 0 % |
| 2016 | 12–13 | 4,31–4,42 (B) | 0 % |
| 2015 | 11 | 4,64 (A) | 0 % |
| 2014 | 4 | 5,00 (A) | 0 % |
| 2013 | 10–12 | 4,50–4,70 (A) | 0 % |
| 2012 | 8–9 | 4,78–4,88 (A) | 0 % |
| 2011 | 5–6 | 4,67–4,80 (A) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om KLMED8008
Hva er snittkarakteren i KLMED8008 ved NTNU?
Snittet blant beståtte er 4,18–4,39, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 116–133 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2011–2022, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i KLMED8008?
0,8–1,7 % av kandidatene har strøket i KLMED8008 ved NTNU i perioden 2011–2022. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i KLMED8008?
Den vanligste karakteren i KLMED8008 er A (49–56 % av kandidatene), og 80–89 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir KLMED8008?
KLMED8008 Analyse av repeterte målinger gir 5,0 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.
Hva ligger du an til i KLMED8008?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere KLMED-emner ved NTNU
- KLMED8004 Introduksjon til medisinsk statistikk
- KLMED8005 Medisinsk statistikk, del 2
- KLMED8009 Klinisk forskning
- KLMED8007 Klinisk forskning (klinisk epidemiologi og randomiserte kontrollerte forsøk)
- KLMED8012 Good Clinical Practice (GCP) 1
- KLMED8003 Livskvalitetsmålinger
- KLMED8013 Good Clinical Practice (GCP) 2
- KLMED8001 Elementær forskningsmetodikk i psykiatri
- KLMED8015 Linær og logistisk regresjonsanalyse
- KLMED8010 Trening og testing av hjertepasienter
Emner studentene på KLMED8008 også tar
- SMED8004 Forskning, etikk og samfunn 1 887 kandidater
- SMED8007 Vitenskapelig publisering og forskningsformidling 513 kandidater
- PHMEDHV-AVH Avhandling for PhD 282 kandidater
- SMED8002 Epidemiologi II 444 kandidater
- SMED8015 Kvalitative forskningsmetoder 220 kandidater
- MOL8008 Bioinformatics Methods for next Generation Sequencing Analysis 175 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2011–2022 har 116–133 kandidater tatt KLMED8008 (Analyse av repeterte målinger) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 4,18–4,39 (B), den vanligste karakteren er A, og 80–89 % ender på A eller B. 0,8–1,7 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2011–2022, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,8–1,7 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

