Hopp til innhold

LAT1002: Tekstkurs I i latin: Middelalderlatin

Snitt (beståtte)
3,13–3,47C
Stryk
1,8–4,5 %
Kandidater
87–116
År
2008–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2008–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2025

snitt 2,89–3,50 blant beståtte

2,89–3,50 med stryk

7–11 kandidater

1–2
A10–25
3
B27–43
1–2
C10–25
1–2
D10–25
1–2
E10–25
0
F0 %
V2008V2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2008: 3,44–3,75V2009: 2,43–3,13V2013: 2,22–2,73V2014: 2,50–3,00V2019: 2,38–2,90V2020: 3,83–4,17V2021: 3,83–4,20V2022: 3,44–3,53V2023: 3,30–3,60V2024: 3,82–4,11V2025: 2,89–3,50V2008V2014V2020V2023V20252,89–3,50

Stryk per termin

50 %25 %V2008: 0 %V2009: 0 %V2013: 0 %V2014: 13–29 %V2019: 8–22 %V2020: 0 %V2021: 0 %V2022: 0 %V2023: 0 %V2024: 0 %V2025: 0 %V2008V2014V2020V2023V20250 %
17–27
A18–25
23–33
B25–30
17–26
C19–24
11–19
D12–18
10–16
E11–15
2–4
F2–4

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,13–3,47
Snitt med stryk
3,01–3,40
Strykprosent
1,8–4,5 %
Med bokstavkarakter
87–116

År for år

11 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
20257–112,89–3,50 (C–B)0 %
20249–113,82–4,11 (B)0 %
20239–113,30–3,60 (C–B)0 %
202216–173,44–3,53 (C–B)0 %
20215–73,83–4,20 (B)0 %
20205–73,83–4,17 (B)0 %
20198–132,38–2,90 (D–C)8–22 %
20146–92,50–3,00 (C)13–29 %
20138–122,22–2,73 (D–C)0 %
20096–92,43–3,13 (D–C)0 %
20088–93,44–3,75 (C–B)0 %

Ofte stilte spørsmål om LAT1002

Hva er snittkarakteren i LAT1002 ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 3,13–3,47, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 87–116 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2008–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i LAT1002?

1,8–4,5 % av kandidatene har strøket i LAT1002 ved NTNU i perioden 2008–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i LAT1002?

Den vanligste karakteren i LAT1002 er B (23–33 % av kandidatene), og 41–56 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir LAT1002?

LAT1002 Tekstkurs I i latin: Middelalderlatin gir 15,0 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Hvem tar LAT1002?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører LAT1002?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i LAT1002?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere LAT-emner ved NTNU

Emnekoden LAT1002 ved andre læresteder

Emner studentene på LAT1002 også tar

Fra Historie - bachelor: studentene der tar både LAT1002 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2008–2025 har 87–116 kandidater tatt LAT1002 (Tekstkurs I i latin: Middelalderlatin) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,13–3,47 (C), den vanligste karakteren er B, og 41–56 % ender på A eller B. 1,8–4,5 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2008–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 1,8–4,5 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.