Hopp til innhold

SMF2293F: Driftsregnskap med budsjettering

Snitt (beståtte)
2,69–2,79C
Stryk
25,4–26,5 %
Kandidater
204–213
År
2019–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2019–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2025

snitt 2,94 blant beståtte

2,24 med stryk

46 kandidater

3
A7 %
12
B26 %
5
C11 %
10
D22 %
5
E11 %
11
F24 %
H2019H2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2019: 3,13–3,71H2020: 2,33–2,53H2021: 2,68–2,89H2022: 2,14H2023: 2,97–3,03H2024: 2,37–2,46H2025: 2,94H2019H2021H2022H2024H20252,94

Stryk per termin

75 %37.5 %H2019: 25–33 %H2020: 51–55 %H2021: 29–31 %H2022: 22 %H2023: 8 %H2024: 20–21 %H2025: 24 %H2019H2021H2022H2024H202524 %
5–7
A11–15
15–16
B33
15–17
C32–34
24–25
D52
10–12
E22–25
25–26
F54

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
2,69–2,79
Snitt med stryk
1,99–2,07
Strykprosent
25,4–26,5 %
Med bokstavkarakter
204–213

År for år

7 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
2025462,94 (C)24 %
202434–352,37–2,46 (D)20–21 %
202338–392,97–3,03 (C)8 %
2022182,14 (D)22 %
202126–282,68–2,89 (C)29–31 %
202033–352,33–2,53 (D–C)51–55 %
20199–123,13–3,71 (C–B)25–33 %

Ofte stilte spørsmål om SMF2293F

Hva er snittkarakteren i SMF2293F ved NTNU?

Snittet blant beståtte er 2,69–2,79, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 204–213 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2019–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i SMF2293F?

25,4–26,5 % av kandidatene har strøket i SMF2293F ved NTNU i perioden 2019–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i SMF2293F?

Den vanligste karakteren i SMF2293F er F (25–26 % av kandidatene), og 21–23 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir SMF2293F?

SMF2293F Driftsregnskap med budsjettering gir 7,5 studiepoeng ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet.

Hvem tar SMF2293F?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører SMF2293F?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i SMF2293F?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere SMF-emner ved NTNU

Emner studentene på SMF2293F også tar

Fra Økonomi og ledelse - bachelor (nettbasert deltid): studentene der tar både SMF2293F og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2019–2025 har 204–213 kandidater tatt SMF2293F (Driftsregnskap med budsjettering) ved Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. Snittkarakteren blant beståtte er 2,69–2,79 (C), den vanligste karakteren er F, og 21–23 % ender på A eller B. 25,4–26,5 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2019–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 25,4–26,5 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.