BLA1100: Barns utvikling, lek og læring 1
- Snitt (beståtte)
- 2,91–2,93C
- Stryk
- 3,9–4,3 %
- Kandidater
- 229–232
- År
- 2018–2020
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2018–2020. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2020
snitt 2,88 blant beståtte
2,78 med stryk
80 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 2,91–2,93
- Snitt med stryk
- 2,78–2,81
- Strykprosent
- 3,9–4,3 %
- Med bokstavkarakter
- 229–232
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 169 | 78 % | 2,94 | 3,0 % |
| Menn | 49 | 22 % | 2,96 | 0,0 % |
Av 218 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 96 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2018–2020.
År for år
3 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2020 | 80 | 2,88 (C) | 4 % |
| 2019 | 81–82 | 2,86–2,88 (C) | 6 % |
| 2018 | 68–70 | 3,00–3,03 (C) | 1–3 % |
Ofte stilte spørsmål om BLA1100
Hva er snittkarakteren i BLA1100 ved OsloMet?
Snittet blant beståtte er 2,91–2,93, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 229–232 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2018–2020, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i BLA1100?
3,9–4,3 % av kandidatene har strøket i BLA1100 ved OsloMet i perioden 2018–2020. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i BLA1100?
Den vanligste karakteren i BLA1100 er C (46 % av kandidatene), og 22 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir BLA1100?
BLA1100 Barns utvikling, lek og læring 1 gir 15,0 studiepoeng ved OsloMet – storbyuniversitetet.
Hva ligger du an til i BLA1100?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere BLA-emner ved OsloMet
- BLA3900 Bacheloroppgave
- BLA2200 Språk, tekst og matematikk
- BLA1200 Kunst, kultur og kreativitet
- BLA3200 Samfunn, religion, livssyn og etikk
- BLA3100 Ledelse, samarbeid og utvikling
- BLA1300 Natur, helse og bevegelse
- BLA2100 Barns utvikling, lek, læring 2
- BLA1110 Barns utvikling, lek og læring 1
- BLA3420 Natur, helse og bevegelse
- BLA2110 Barns utvikling, lek, læring 2
Mest tatte emner ved Institutt for barnehagelærerutdanning
- BLH2100 Språk, tekst og matematikk 2 068 kandidater
- BLH1200 Natur, helse og bevegelse 2 003 kandidater
- BLH1100 Barns utvikling, lek og læring 1 981 kandidater
- BLH1300 Kunst, kultur og kreativitet 1 787 kandidater
- BLH2200 Samfunn, religion, livssyn og etikk 1 744 kandidater
- BLH3900 Bacheloroppgave 1 724 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2018–2020 har 229–232 kandidater tatt BLA1100 (Barns utvikling, lek og læring 1) ved OsloMet – storbyuniversitetet. Snittkarakteren blant beståtte er 2,91–2,93 (C), den vanligste karakteren er C, og 22 % ender på A eller B. 3,9–4,3 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2018–2020, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 3,9–4,3 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

