ERGO1300: Somatisk helse - aktivitet og deltakelse
- Snitt (beståtte)
- 3,07C
- Stryk
- 14,5–14,9 %
- Kandidater
- 214
- År
- 2018–2020
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2018–2020. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2020
16–17 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
- Snitt blant beståtte
- 3,07
- Snitt med stryk
- 2,75
- Strykprosent
- 14,5–14,9 %
- Med bokstavkarakter
- 134
79 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 159 | 77 % | 3,18 | 11,9 % |
| Menn | 47 | 23 % | 2,45 | 21,3 % |
Av 206 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 96 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2018–2020.
År for år
3 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2020 | 80–81 | – | 21–22 % |
| 2019 | 59 | 3,16 (C) | 14 % |
| 2018 | 75 | 3,00 (C) | 8 % |
Ofte stilte spørsmål om ERGO1300
Hva er snittkarakteren i ERGO1300 ved OsloMet?
Snittet blant beståtte er 3,07, som tilsvarer bokstavkarakteren C. Tallet er basert på 134 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2018–2020, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i ERGO1300?
14,5–14,9 % av kandidatene har strøket i ERGO1300 ved OsloMet i perioden 2018–2020. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i ERGO1300?
Den vanligste karakteren i ERGO1300 er B (23 % av kandidatene), og 36 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir ERGO1300?
ERGO1300 Somatisk helse - aktivitet og deltakelse gir 15,0 studiepoeng ved OsloMet – storbyuniversitetet.
Hva ligger du an til i ERGO1300?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere ERGO-emner ved OsloMet
- ERGOB1000 Aktivitet og deltakelse i hverdagslivet
- ERGOB1070 Teknologi og samfunn
- ERGOB1060 Kunnskapsbasert praksis (KBP) i helsetjenesten
- ERGOB1100 Menneskets forutsetninger for aktivitet og deltakelse i hverdagslivet
- ERGOBPRA1 Ergoterapeutisk profesjonsutøvelse, del 1
- ERGOB1050 Folkehelse og helseforvaltning
- ERGOB2100 Tilgjengelighet, tilrettelegging og teknologi
- ERGOB2000 Rehabilitering, habilitering og behandling, del 1
- ERGOB1200 Inkludering, tilhørighet og samfunnsdeltakelse
- ERGOPRA3 Praksis - ergoterapifaglig yrkesutøvelse
Mest tatte emner ved Institutt for ergoterapi og ortopediingeniørfag
- ERGO2100 Eldres helse, aktivitet og deltakelse 241 kandidater
- ERGO1100 Anatomi og fysiologi 220 kandidater
- ERGO1200 Barn og unges hverdagsliv 209 kandidater
- ERGO2000 Psykisk helse og samfunnsdeltakelse 181 kandidater
- ERGO1000 Helse, aktivitet og aktivitetsanalyse 153 kandidater
- MAERGD4100 Kunnskapstranslasjon 54 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2018–2020 har 214 kandidater tatt ERGO1300 (Somatisk helse - aktivitet og deltakelse) ved OsloMet – storbyuniversitetet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,07 (C), den vanligste karakteren er B, og 36 % ender på A eller B. 14,5–14,9 % av kandidatene stryker. I 2019 endte snittet på 3,16 (C) – opp fra 3,00 året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2018–2020, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 14,5–14,9 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

