- Snitt (beståtte)
- 2,97–3,03C
- Stryk
- 10,4–11,8 %
- Kandidater
- 150–156
- År
- 2023–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2023–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2025
snitt 3,06–3,19 blant beståtte
2,38–2,48 med stryk
39–41 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 2,97–3,03
- Snitt med stryk
- 2,62–2,71
- Strykprosent
- 10,4–11,8 %
- Med bokstavkarakter
- 150–156
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 55 | 43 % | 3,21 | 5,5 % |
| Menn | 72 | 57 % | 3,06 | 8,3 % |
Av 127 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 88 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2023–2025.
År for år
3 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 44–47 | 2,94–3,06 (C) | 22–24 % |
| 2024 | 52 | 2,87 (C) | 10 % |
| 2023 | 54–57 | 3,07–3,15 (C) | 2–4 % |
Ofte stilte spørsmål om M1KP2200
Hva er snittkarakteren i M1KP2200 ved OsloMet?
Snittet blant beståtte er 2,97–3,03, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 150–156 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2023–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i M1KP2200?
10,4–11,8 % av kandidatene har strøket i M1KP2200 ved OsloMet i perioden 2023–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i M1KP2200?
Den vanligste karakteren i M1KP2200 er C (42–43 % av kandidatene), og 23–25 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir M1KP2200?
M1KP2200 Mangfold og inkludering i kroppsøving gir 15,0 studiepoeng ved OsloMet – storbyuniversitetet.
Hvem tar M1KP2200?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører M1KP2200?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i M1KP2200?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere M-emner ved OsloMet
- MGVM4100 Vitenskapsteori og metode
- MAVIT4050 Vitenskapsteori og forskningsmetode
- MEK2000 Matematikk 2000
- M1GNO1100 Norsk 1, emne 1
- MEK1300 Introduksjon til Python-programmering
- MEK1000 Matematikk 1000
- M1GMT1100 Matematikk 1, emne 1
- MEK2200 Statistikk og risikoanalyse
- M1GMT1200 Matematikk 1, emne 2
- M1GPE1100 Pedagogikk og elevkunnskap 1, emne 1
Emner studentene på M1KP2200 også tar
Fra Lærerutdanning i praktiske og estetiske fag for trinn 1–13, kroppsøving og idrettsfag: studentene der tar både M1KP2200 og disse.
- M1KP1100 Fra læreplan til undervisning 232 kandidater
- M1KP1200 Kroppen i bevegelse 231 kandidater
- M1KP1400 Klasserommet ute 165 kandidater
- M1KP1300 Tverrfaglige temaer i skolen 153 kandidater
- M1KP2100 Læring og vurdering i kroppsøving 145 kandidater
- M1KP2300 FoU-oppgave 66 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2023–2025 har 150–156 kandidater tatt M1KP2200 (Mangfold og inkludering i kroppsøving) ved OsloMet – storbyuniversitetet. Snittkarakteren blant beståtte er 2,97–3,03 (C), den vanligste karakteren er C, og 23–25 % ender på A eller B. 10,4–11,8 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2023–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 10,4–11,8 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

