Hopp til innhold

MABY4200: Building Physics and Climate Adaptation of Buildings

Snitt (beståtte)
3,92–3,98B
Stryk
10,1–11,2 %
Kandidater
309–321
År
2018–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2018–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2025

snitt 3,95–4,00 blant beståtte

3,36–3,39 med stryk

46–47 kandidater

11
A23–24
18
B38–39
9
C19–20
1–2
D2–4
0
E0 %
7
F15 %
H2018H2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2018: 3,53H2019: 4,27–4,32H2020: 4,05–4,10H2021: 3,81–3,87V2022: 4,13–4,29H2022: 3,97–4,03H2023: 4,21–4,26H2024: 3,59–3,65V2025: 2,90–3,11H2025: 3,95–4,00H2018H2020H2022H2024H20253,95–4,00

Stryk per termin

25 %12.5 %H2018: 0 %H2019: 0 %H2020: 2–5 %H2021: 22–23 %V2022: 11–22 %H2022: 3–6 %H2023: 0 %H2024: 25 %V2025: 23–25 %H2025: 16 %H2018H2020H2022H2024H202516 %
26–27
A82
37–39
B119
21–22
C66–68
3–5
D9–15
0–1
E1–2
10–11
F32–35

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,92–3,98
Snitt med stryk
3,50–3,57
Strykprosent
10,1–11,2 %
Med bokstavkarakter
309–321

År for år

8 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202558–603,74–3,83 (B)17 %
202441–423,59–3,65 (B)24 %
202346–474,21–4,26 (B)0 %
202239–434,00–4,08 (B)5–10 %
202140–413,81–3,87 (B)22–23 %
202041–434,05–4,10 (B)2–5 %
201925–264,27–4,32 (B)0 %
2018193,53 (B)0 %

Ofte stilte spørsmål om MABY4200

Hva er snittkarakteren i MABY4200 ved OsloMet?

Snittet blant beståtte er 3,92–3,98, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 309–321 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2018–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MABY4200?

10,1–11,2 % av kandidatene har strøket i MABY4200 ved OsloMet i perioden 2018–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i MABY4200?

Den vanligste karakteren i MABY4200 er B (37–39 % av kandidatene), og 63–65 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MABY4200?

MABY4200 Building Physics and Climate Adaptation of Buildings gir 10,0 studiepoeng ved OsloMet – storbyuniversitetet.

Hva ligger du an til i MABY4200?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MABY-emner ved OsloMet

Emner studentene på MABY4200 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2018–2025 har 309–321 kandidater tatt MABY4200 (Building Physics and Climate Adaptation of Buildings) ved OsloMet – storbyuniversitetet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,92–3,98 (B), den vanligste karakteren er B, og 63–65 % ender på A eller B. 10,1–11,2 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2018–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 10,1–11,2 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.