MENDI2200: Folkehelse, fysisk aktivitet og bevegelse
- Snitt (beståtte)
- 3,61B
- Stryk
- 0 %
- Kandidater
- 212
- År
- 2018–2021
V2021
snitt 3,49 blant beståtte
3,49 med stryk
61 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
- Snitt blant beståtte
- 3,61
- Snitt med stryk
- 3,61
- Strykprosent
- 0 %
- Med bokstavkarakter
- 212
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 137 | 67 % | 3,64 | 0,0 % |
| Menn | 69 | 33 % | 3,62 | 0,0 % |
Av 206 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 97 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2018–2021.
År for år
4 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2021 | 61 | 3,49 (C) | 0 % |
| 2020 | 51 | 3,67 (B) | 0 % |
| 2019 | 50 | 3,76 (B) | 0 % |
| 2018 | 50 | 3,56 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om MENDI2200
Hva er snittkarakteren i MENDI2200 ved OsloMet?
Snittet blant beståtte er 3,61, som tilsvarer bokstavkarakteren B. Tallet er basert på 212 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2018–2021, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i MENDI2200?
0 % av kandidatene har strøket i MENDI2200 ved OsloMet i perioden 2018–2021.
Hvilken karakter er vanligst i MENDI2200?
Den vanligste karakteren i MENDI2200 er B (35 % av kandidatene), og 54 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir MENDI2200?
MENDI2200 Folkehelse, fysisk aktivitet og bevegelse gir 20,0 studiepoeng ved OsloMet – storbyuniversitetet.
Hvem tar MENDI2200?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører MENDI2200?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i MENDI2200?
Legg emnet i semesterprognosen: den blander karakterene dine med denne fordelingen og anslår hva du ender på, helt gratis og uten innlogging, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Prøv semesterprognosenFlere MENDI-emner ved OsloMet
- MENDI3900 Bacheloroppgave
- MENDIPRA Kunnskapsbasert praksis i fysioterapi
- MENDI1100 Anatomi
- MENDI1200 Fysiologi
- MENDI2300 Rehabilitering og habilitering
- MENDI1300 Funksjonsundersøkelse og manuelle ferdigheter
- MENDI2100 Patologi
- MENDI2000 Forebygging og behandling ved muskel- og skjelettskader, -sykdommer og -plager
- MENDI1000 Veiledning og instruksjon - helse, kropp og relasjon
Mest tatte emner ved Institutt for fysioterapi
- FYSIO1100 Anatomi 444 kandidater
- FYSIO2200 Forebygging, behandling, rehabilitering og habilitering - spesifikke pasient-/brukergrupper 431 kandidater
- FYSIO1200 Fysiologi 413 kandidater
- FYSIO1300 Bevegelse, funksjon og undersøkelse 352 kandidater
- FYSIO2100 Patologi 339 kandidater
- FYSIO2000 Forebygging og behandling ved muskel- og skjelettskader, sykdommer og plager 312 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2018–2021 har 212 kandidater tatt MENDI2200 (Folkehelse, fysisk aktivitet og bevegelse) ved OsloMet – storbyuniversitetet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,61 (B), den vanligste karakteren er B, og 54 % ender på A eller B. 0 % av kandidatene stryker. I 2021 endte snittet på 3,49 (C) – ned fra 3,67 året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2018–2021, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

