Hopp til innhold

MINF6400: Integrering, inkludering og ekskludering i utdanning og arbeidsliv

Snitt (beståtte)
3,15–3,22C
Stryk
5,2–8 %
Kandidater
146–158
År
2019–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2019–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2025

snitt 2,95–3,00 blant beståtte

2,46–2,52 med stryk

24–25 kandidater

4
A16–17
1–2
B4–8
8
C32–33
4
D16–17
3
E12–13
4
F16–17
V2019V2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2019: 3,67–3,69V2020: 3,64–3,82V2021: 3,24–3,33V2022: 3,18V2023: 2,71–3,07V2024: 2,90V2025: 2,95–3,00V2019V2021V2022V2024V20252,95–3,00

Stryk per termin

25 %12.5 %V2019: 0 %V2020: 0 %V2021: 4–8 %V2022: 3–5 %V2023: 6–13 %V2024: 5–9 %V2025: 16–17 %V2019V2021V2022V2024V202516–17 %
18–20
A28–29
15–18
B23–27
28–31
C45
20–22
D31–32
7–9
E11–13
5–8
F8–12

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,15–3,22
Snitt med stryk
2,90–3,05
Strykprosent
5,2–8 %
Med bokstavkarakter
146–158

År for år

7 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202524–252,95–3,00 (C)16–17 %
202422–232,90 (C)5–9 %
202314–182,71–3,07 (C)6–13 %
202239–403,18 (C)3–5 %
202125–273,24–3,33 (C)4–8 %
202010–123,64–3,82 (B)0 %
201912–133,67–3,69 (B)0 %

Ofte stilte spørsmål om MINF6400

Hva er snittkarakteren i MINF6400 ved OsloMet?

Snittet blant beståtte er 3,15–3,22, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 146–158 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2019–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MINF6400?

5,2–8 % av kandidatene har strøket i MINF6400 ved OsloMet i perioden 2019–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i MINF6400?

Den vanligste karakteren i MINF6400 er C (28–31 % av kandidatene), og 33–37 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MINF6400?

MINF6400 Integrering, inkludering og ekskludering i utdanning og arbeidsliv gir 10,0 studiepoeng ved OsloMet – storbyuniversitetet.

Hvem tar MINF6400?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hva ligger du an til i MINF6400?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MINF-emner ved OsloMet

Emner studentene på MINF6400 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2019–2025 har 146–158 kandidater tatt MINF6400 (Integrering, inkludering og ekskludering i utdanning og arbeidsliv) ved OsloMet – storbyuniversitetet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,15–3,22 (C), den vanligste karakteren er C, og 33–37 % ender på A eller B. 5,2–8 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2019–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 5,2–8 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.