- Snitt (beståtte)
- 3,65–3,73B
- Stryk
- 0,4–0,8 %
- Kandidater
- 244–254
- År
- 2018–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2018–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2025
snitt 3,46–3,53 blant beståtte
3,27–3,43 med stryk
35–37 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,65–3,73
- Snitt med stryk
- 3,62–3,71
- Strykprosent
- 0,4–0,8 %
- Med bokstavkarakter
- 244–254
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 182 | 85 % | 3,83 | 0,0 % |
| Menn | 31 | 15 % | 3,81 | 0,0 % |
Av 213 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 91 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2018–2025.
År for år
8 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 35–37 | 3,46–3,53 (C–B) | 3–6 % |
| 2024 | 35–36 | 3,39–3,46 (C) | 0 % |
| 2023 | 27–29 | 3,29–3,43 (C) | 0 % |
| 2022 | 30–31 | 3,61–3,67 (B) | 0 % |
| 2021 | 31 | 3,97 (B) | 0 % |
| 2020 | 29–31 | 3,61–3,76 (B) | 0 % |
| 2019 | 29–30 | 4,10–4,17 (B) | 0 % |
| 2018 | 28–29 | 3,86–3,93 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om MOKV2400
Hva er snittkarakteren i MOKV2400 ved OsloMet?
Snittet blant beståtte er 3,65–3,73, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 244–254 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2018–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i MOKV2400?
0,4–0,8 % av kandidatene har strøket i MOKV2400 ved OsloMet i perioden 2018–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i MOKV2400?
Den vanligste karakteren i MOKV2400 er B (43–44 % av kandidatene), og 62–64 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir MOKV2400?
MOKV2400 Web Publishing and Information Architecture gir 15,0 studiepoeng ved OsloMet – storbyuniversitetet.
Hvem tar MOKV2400?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hva ligger du an til i MOKV2400?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere MOKV-emner ved OsloMet
- MOKVPRAK Praksis
- MOKV3400 Produksjon for streaming og nett-tv
- MOKV2200 Dokumentar- og nyhetsproduksjon for nett og TV
- MOKV2100 Visuell kommunikasjon og mediedesign
- MOKV2500 Fiksjonsfilmproduksjon for nett og TV
- MOKV3200 Informasjons- og kommunikasjonsarbeid med praksis
- MOKV3500 Datavisualisering
- MOKV3300 Særemne
Emner studentene på MOKV2400 også tar
Fra Bachelorstudium i medier og kommunikasjon: studentene der tar både MOKV2400 og disse.
- MOK2300 Information, Communication and Social Media 396 kandidater
- MOK1000 Medieretorikk 455 kandidater
- MOK2000 Profesjonsetikk og journalistikk 351 kandidater
- MOK3900 Bacheloroppgave 297 kandidater
- MOK3000 Entreprenørskap og prosjektledelse i mediebransjen 297 kandidater
- MOK1800 Multimedial produksjon II 386 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2018–2025 har 244–254 kandidater tatt MOKV2400 (Web Publishing and Information Architecture) ved OsloMet – storbyuniversitetet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,65–3,73 (B), den vanligste karakteren er B, og 62–64 % ender på A eller B. 0,4–0,8 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2018–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,4–0,8 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

