- Snitt (beståtte)
- 3,33–3,38C
- Stryk
- 2,8–4 %
- Kandidater
- 174–181
- År
- 2018–2023
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2018–2023. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2023
snitt 3,32–3,43 blant beståtte
3,04–3,27 med stryk
22–24 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,33–3,38
- Snitt med stryk
- 3,20–3,28
- Strykprosent
- 2,8–4 %
- Med bokstavkarakter
- 174–181
Kvinner og menn
Av 142 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 85 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2018–2023.
År for år
6 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2023 | 22–24 | 3,32–3,43 (C) | 4–9 % |
| 2022 | 23 | 3,05 (C) | 13 % |
| 2021 | 29–30 | 4,00–4,07 (B) | 0 % |
| 2020 | 28 | 3,75 (B) | 0 % |
| 2019 | 29–31 | 3,20–3,30 (C) | 0 % |
| 2018 | 43–45 | 2,81–2,86 (C) | 2–5 % |
Ofte stilte spørsmål om SFV4600
Hva er snittkarakteren i SFV4600 ved OsloMet?
Snittet blant beståtte er 3,33–3,38, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 174–181 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2018–2023, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i SFV4600?
2,8–4 % av kandidatene har strøket i SFV4600 ved OsloMet i perioden 2018–2023. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i SFV4600?
Den vanligste karakteren i SFV4600 er C (26–27 % av kandidatene), og 44–45 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir SFV4600?
SFV4600 Comparative Social Risk Management gir 10,0 studiepoeng ved OsloMet – storbyuniversitetet.
Hva ligger du an til i SFV4600?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere SFV-emner ved OsloMet
- SFV4300 Sosiale kategoriers samspill i sosialt arbeid
- SFV4700 Globalisation and the Development of Health and Social Policy
- SFV4900 Dømmekraft, makt og etikk i sosialfaglig praksis
- SFV4400 Social sustainability, social work and Human Rights
- SFV4500 Anvendt analyseverksted - kvalitativ metode
- SFV4800 Forberedelse til masteroppgaven - kvantitativ metode
- SFV5000 Juss i barnevern og sosialfaglig arbeid
- SFV5100 Digital revolusjon? Samfunnsvitenskapelige perspektiv på teknologi i helse- og sosialsektoren
Emner studentene på SFV4600 også tar
- SIW5901 The Master's Thesis 96 kandidater
- SIW4220 Qualitative Methods and Research Design 170 kandidater
- SIW4301 Philosophy of Social Science 166 kandidater
- SIW4210 Knowledge Production in Social Sciences - Quantitative Methods 152 kandidater
- SIW4000 Comparative Social Welfare Theory and Concepts 166 kandidater
- SIW4100 International Health Policy 193 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2018–2023 har 174–181 kandidater tatt SFV4600 (Comparative Social Risk Management) ved OsloMet – storbyuniversitetet. Snittkarakteren blant beståtte er 3,33–3,38 (C), den vanligste karakteren er C, og 44–45 % ender på A eller B. 2,8–4 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2018–2023, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2,8–4 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

