Hopp til innhold

BE-110-G: Økonomisk styring 1

Snitt (beståtte)
3,31–3,34C
Stryk
11,9–12,8 %
Kandidater
363–373
År
2012–2019

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2012–2019. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2019

snitt 3,65–3,73 blant beståtte

3,42–3,61 med stryk

31–33 kandidater

10
A30–32
7
B21–23
9
C27–29
3
D9–10
1–2
E3–6
1–2
F3–6
H2012V2019

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2012: 3,26H2013: 3,13V2014: 4,20–4,50H2014: 3,11V2015: 2,80–3,25H2015: 3,27V2016: 3,00–3,38H2016: 3,47–3,52H2017: 3,36V2019: 3,65–3,73H2012V2014H2015H2016V20193,65–3,73

Stryk per termin

50 %25 %H2012: 12 %H2013: 18 %V2014: 17–33 %H2014: 10 %V2015: 17–33 %H2015: 12 %V2016: 0 %H2016: 13 %H2017: 13 %V2019: 3–6 %H2012V2014H2015H2016V20193–6 %
19–20
A70–71
21–22
B79–80
24–25
C89–91
13 %
D48
9–10
E33–36
12–13
F44–47

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,31–3,34
Snitt med stryk
2,89–2,93
Strykprosent
11,9–12,8 %
Med bokstavkarakter
363–373

År for år

7 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
201931–333,65–3,73 (B)3–6 %
2017523,36 (C)13 %
201659–633,41–3,50 (C–B)11–12 %
201556–583,22–3,27 (C)12–14 %
201456–583,22 (C)11–12 %
2013493,13 (C)18 %
2012603,26 (C)12 %

Ofte stilte spørsmål om BE-110-G

Hva er snittkarakteren i BE-110-G ved UiA?

Snittet blant beståtte er 3,31–3,34, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 363–373 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2012–2019, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i BE-110-G?

11,9–12,8 % av kandidatene har strøket i BE-110-G ved UiA i perioden 2012–2019. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i BE-110-G?

Den vanligste karakteren i BE-110-G er C (24–25 % av kandidatene), og 40–41 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir BE-110-G?

BE-110-G Økonomisk styring 1 gir 7,5 studiepoeng ved Universitetet i Agder.

Hva ligger du an til i BE-110-G?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere BE-emner ved UiA

Mest tatte emner ved Institutt for arbeidsliv og innovasjon

Kort oppsummert

I perioden 2012–2019 har 363–373 kandidater tatt BE-110-G (Økonomisk styring 1) ved Universitetet i Agder. Snittkarakteren blant beståtte er 3,31–3,34 (C), den vanligste karakteren er C, og 40–41 % ender på A eller B. 11,9–12,8 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2012–2019, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 11,9–12,8 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.