Hopp til innhold

FRI100: Friluftslivsteori

Snitt (beståtte)
2,81–2,88C
Stryk
2,4–4 %
Kandidater
447–472
År
2008–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2008–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2025

snitt 2,89–3,11 blant beståtte

2,89–3,11 med stryk

18–20 kandidater

1–2
A5–11
5
B25–28
6
C30–33
5
D25–28
1–2
E5–11
0
F0 %
H2008H2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2008: 2,85–2,92H2009: 2,17–2,24H2010: 2,48H2011: 2,81–2,88H2012: 1,92–2,00H2013: 2,59H2014: 2,68–2,78H2015: 2,86–2,95H2016: 2,81–2,94H2017: 3,00–3,11H2018: 3,04–3,22H2019: 3,04–3,17H2020: 2,86–2,95H2021: 3,33H2022: 3,13H2023: 2,87–2,96H2024: 3,28–3,32H2025: 2,89–3,11H2008H2012H2017H2021H20252,89–3,11

Stryk per termin

25 %12.5 %H2008: 0 %H2009: 4–8 %H2010: 3–6 %H2011: 0 %H2012: 0 %H2013: 0 %H2014: 4–8 %H2015: 0 %H2016: 11–12 %H2017: 5–10 %H2018: 0 %H2019: 0 %H2020: 0 %H2021: 0 %H2022: 4–8 %H2023: 4–8 %H2024: 3–7 %H2025: 0 %H2008H2012H2017H2021H20250 %
5–6
A24–29
19–20
B87–89
35–37
C166
25–27
D119–121
9–11
E40–49
2–4
F11–18

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
2,81–2,88
Snitt med stryk
2,70–2,81
Strykprosent
2,4–4 %
Med bokstavkarakter
447–472

År for år

18 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202518–202,89–3,11 (C)0 %
202429–313,28–3,32 (C)3–7 %
202324–262,87–2,96 (C)4–8 %
202225–263,13 (C)4–8 %
2021273,33 (C)0 %
202021–222,86–2,95 (C)0 %
201924–263,04–3,17 (C)0 %
201822–243,04–3,22 (C)0 %
201720–223,00–3,11 (C)5–10 %
201634–362,81–2,94 (C)11–12 %
201521–222,86–2,95 (C)0 %
201423–252,68–2,78 (C)4–8 %
2013272,59 (C)0 %
201225–261,92–2,00 (D)0 %
201126–272,81–2,88 (C)0 %
201030–312,48 (D)3–6 %
200925–272,17–2,24 (D)4–8 %
200826–272,85–2,92 (C)0 %

Ofte stilte spørsmål om FRI100

Hva er snittkarakteren i FRI100 ved UiA?

Snittet blant beståtte er 2,81–2,88, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 447–472 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2008–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i FRI100?

2,4–4 % av kandidatene har strøket i FRI100 ved UiA i perioden 2008–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i FRI100?

Den vanligste karakteren i FRI100 er C (35–37 % av kandidatene), og 24–26 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir FRI100?

FRI100 Friluftslivsteori gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Agder.

Hvem tar FRI100?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører FRI100?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i FRI100?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere FRI-emner ved UiA

Emnekoden FRI100 ved andre læresteder

Emner studentene på FRI100 også tar

Fra Idrett, bachelorprogram: studentene der tar både FRI100 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2008–2025 har 447–472 kandidater tatt FRI100 (Friluftslivsteori) ved Universitetet i Agder. Snittkarakteren blant beståtte er 2,81–2,88 (C), den vanligste karakteren er C, og 24–26 % ender på A eller B. 2,4–4 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2008–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2,4–4 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.