- Snitt (beståtte)
- 3,31–3,39C
- Stryk
- 1–2,2 %
- Kandidater
- 364–385
- År
- 2010–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2010–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2025
snitt 3,32–3,43 blant beståtte
3,32–3,43 med stryk
27–29 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,31–3,39
- Snitt med stryk
- 3,23–3,35
- Strykprosent
- 1–2,2 %
- Med bokstavkarakter
- 318–339
46 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 173 | 58 % | 3,39 | 0,0 % |
| Menn | 125 | 42 % | 3,35 | 0,0 % |
Av 298 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 86 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2010–2025.
År for år
16 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 27–29 | 3,32–3,43 (C) | 0 % |
| 2024 | 27–28 | 3,11–3,15 (C) | 0 % |
| 2023 | 26–27 | 3,38–3,44 (C) | 0 % |
| 2022 | 21–23 | 3,18–3,32 (C) | 0 % |
| 2021 | 24 | 3,00 (C) | 0 % |
| 2020 | 23–25 | 2,83–3,00 (C) | 0 % |
| 2019 | 26 | – | 0 % |
| 2018 | 20 | – | 0 % |
| 2017 | 25 | 3,40 (C) | 0 % |
| 2016 | 18–21 | 3,44–3,61 (C–B) | 5–11 % |
| 2015 | 18–20 | 3,24–3,33 (C) | 5–11 % |
| 2014 | 20–23 | 3,60–3,75 (B) | 5–10 % |
| 2013 | 19–20 | 3,45–3,53 (C–B) | 0 % |
| 2012 | 21–22 | 3,80 (B) | 5–9 % |
| 2011 | 27–28 | 3,26–3,32 (C) | 0 % |
| 2010 | 22–24 | 3,52–3,65 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om LFT104
Hva er snittkarakteren i LFT104 ved UiA?
Snittet blant beståtte er 3,31–3,39, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 318–339 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2010–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i LFT104?
1–2,2 % av kandidatene har strøket i LFT104 ved UiA i perioden 2010–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i LFT104?
Den vanligste karakteren i LFT104 er C (46–49 % av kandidatene), og 38–41 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir LFT104?
LFT104 Tekststudium og utprøving av fortelleformer gir 30,0 studiepoeng ved Universitetet i Agder.
Hvem tar LFT104?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hva ligger du an til i LFT104?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere LFT-emner ved UiA
- LFT102 Tema og sjangrer i ulike fortelleformer
- LFT105 Film i historisk kontekst
- LFT202 Film i teoretisk perspektiv
- LFT106 Filmproduksjon
- LFT204 Kreativ ledelse
- LFT203 Kortfilmen
- LFT206 Prosjektledelse og bransjekunnskap
- LFT205 Bacheloroppgave med produksjon
- LFT110 Filmproduksjon og filmfortelling
- LFT201 Filmsjangre og filmproduksjon
Mest tatte emner ved Institutt for nordisk og mediefag
- KOM114 Skrift og bilde 1 082 kandidater
- KOM109 Digital formidling 948 kandidater
- KOM111 Medier og samfunn 856 kandidater
- KOM112 Mellommenneskelig kommunikasjon 750 kandidater
- NO-116 Norsk i førskolelærerutdanninga 742 kandidater
- NO-155 Norsk for barnetrinnet 1 707 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2010–2025 har 364–385 kandidater tatt LFT104 (Tekststudium og utprøving av fortelleformer) ved Universitetet i Agder. Snittkarakteren blant beståtte er 3,31–3,39 (C), den vanligste karakteren er C, og 38–41 % ender på A eller B. 1–2,2 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2010–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 1–2,2 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

