Hopp til innhold

ME-426: Musikkvitenskapelig teori og metode

Snitt (beståtte)
3,16–3,23C
Stryk
1,7–3,4 %
Kandidater
231–246
År
2016–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2016–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2025

snitt 3,83–3,91 blant beståtte

3,83–3,91 med stryk

22–23 kandidater

7
A30–32
7
B30–32
7
C30–32
1–2
D5–9
0
E0 %
0
F0 %
H2016V2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2016: 2,83–2,92H2017: 2,88–2,89H2018: 2,78–2,85H2019: 2,69–2,76H2020: 3,30–3,38H2021: 3,26–3,32V2023: 3,23–3,41V2024: 3,39–3,54V2025: 3,83–3,91H2016H2018H2020V2023V20253,83–3,91

Stryk per termin

25 %12.5 %H2016: 0 %H2017: 0 %H2018: 3–6 %H2019: 6–11 %H2020: 3–6 %H2021: 3–5 %V2023: 0 %V2024: 0 %V2025: 0 %H2016H2018H2020V2023V20250 %
10–12
A25–28
29–31
B72–73
28–30
C68–69
20–22
D49–51
5–7
E13–17
2–3
F4–8

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,16–3,23
Snitt med stryk
3,05–3,18
Strykprosent
1,7–3,4 %
Med bokstavkarakter
231–246

År for år

9 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202522–233,83–3,91 (B)0 %
202426–283,39–3,54 (C–B)0 %
202321–233,23–3,41 (C)0 %
202139–413,26–3,32 (C)3–5 %
202033–353,30–3,38 (C)3–6 %
201917–192,69–2,76 (C)6–11 %
201833–352,78–2,85 (C)3–6 %
201717–182,88–2,89 (C)0 %
201623–242,83–2,92 (C)0 %

Ofte stilte spørsmål om ME-426

Hva er snittkarakteren i ME-426 ved UiA?

Snittet blant beståtte er 3,16–3,23, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 231–246 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2016–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i ME-426?

1,7–3,4 % av kandidatene har strøket i ME-426 ved UiA i perioden 2016–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i ME-426?

Den vanligste karakteren i ME-426 er B (29–31 % av kandidatene), og 40–43 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir ME-426?

ME-426 Musikkvitenskapelig teori og metode gir 15,0 studiepoeng ved Universitetet i Agder.

Hva ligger du an til i ME-426?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere ME-emner ved UiA

Emner studentene på ME-426 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2016–2025 har 231–246 kandidater tatt ME-426 (Musikkvitenskapelig teori og metode) ved Universitetet i Agder. Snittkarakteren blant beståtte er 3,16–3,23 (C), den vanligste karakteren er B, og 40–43 % ender på A eller B. 1,7–3,4 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2016–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 1,7–3,4 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.