- Snitt (beståtte)
- 3,28–3,39C
- Stryk
- 5,7–7 %
- Kandidater
- 114–123
- År
- 2021–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2021–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2025
snitt 3,59–3,67 blant beståtte
3,39–3,56 med stryk
34–36 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,28–3,39
- Snitt med stryk
- 3,06–3,19
- Strykprosent
- 5,7–7 %
- Med bokstavkarakter
- 114–123
År for år
5 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 34–36 | 3,59–3,67 (B) | 3–6 % |
| 2024 | 34–36 | 2,94–3,06 (C) | 0 % |
| 2023 | 14–16 | 2,73–3,00 (C) | 19–21 % |
| 2022 | 19–20 | 3,65–3,75 (B) | 15–16 % |
| 2021 | 13–15 | 3,36–3,50 (C–B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om MUR123
Hva er snittkarakteren i MUR123 ved UiA?
Snittet blant beståtte er 3,28–3,39, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 114–123 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2021–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i MUR123?
5,7–7 % av kandidatene har strøket i MUR123 ved UiA i perioden 2021–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i MUR123?
Den vanligste karakteren i MUR123 er B (34–37 % av kandidatene), og 45–48 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir MUR123?
MUR123 Praktisk Musikkteori gir 15,0 studiepoeng ved Universitetet i Agder.
Hva ligger du an til i MUR123?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere MUR-emner ved UiA
- MUR107 Musikkvitenskapelig teori og metode
- MUR114 Musikkhistorie
- MUR200 Hovedinstrument 2
- MUR402 Individuell utøving og interpretasjon l
- MUR121 Utøvende hovedområde 1
- MUR403 Individuell utøving og interpretasjon ll
- MUR113 Hovedinstrument 1
- MUR503 Individuell utøving og interpretasjon lll
- MUR504 Individuell utøving og interpretasjon lV
- MUR310 Hovedinstrument 3
Emner studentene på MUR123 også tar
- MUR124 Musikkteknologi 113 kandidater
- MUR127 Hørelære 93 kandidater
- MUR128 Komponering og Arrangering 89 kandidater
- MUR129 Entreprenørskap for utøvende musikere 65 kandidater
- MUR130 Instrument II 106 kandidater
- MUR125 Utøvende hovedområde 2 107 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2021–2025 har 114–123 kandidater tatt MUR123 (Praktisk Musikkteori) ved Universitetet i Agder. Snittkarakteren blant beståtte er 3,28–3,39 (C), den vanligste karakteren er B, og 45–48 % ender på A eller B. 5,7–7 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2021–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 5,7–7 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

