- Snitt (beståtte)
- 3,27–3,37C
- Stryk
- 1,1–2,2 %
- Kandidater
- 620–665
- År
- 2010–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2010–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2025
snitt 3,38–3,45 blant beståtte
3,38–3,45 med stryk
21–22 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,27–3,37
- Snitt med stryk
- 3,20–3,33
- Strykprosent
- 1,1–2,2 %
- Med bokstavkarakter
- 620–665
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 413 | 86 % | 3,38 | 0,0 % |
| Menn | 68 | 14 % | 3,44 | 0,0 % |
Av 481 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 83 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2010–2025.
År for år
15 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 51–55 | 3,36–3,49 (C) | 0 % |
| 2024 | 61–63 | 3,07–3,10 (C) | 2–3 % |
| 2023 | 63–65 | 3,44–3,48 (C) | 2–3 % |
| 2022 | 63–67 | 3,20–3,30 (C) | 2–3 % |
| 2021 | 53–56 | 3,46–3,53 (C–B) | 0 % |
| 2020 | 45–47 | 3,23–3,31 (C) | 0 % |
| 2019 | 47–50 | 3,12–3,23 (C) | 0 % |
| 2018 | 35–40 | 3,32–3,49 (C) | 3–6 % |
| 2017 | 40–43 | 3,28–3,35 (C) | 2–5 % |
| 2016 | 48–53 | 3,12–3,29 (C) | 2–4 % |
| 2015 | 30–32 | 3,19–3,26 (C) | 0 % |
| 2014 | 39 | 3,31 (C) | 0 % |
| 2013 | 29–33 | 3,34–3,53 (C–B) | 0 % |
| 2012 | 11–16 | 3,73–4,00 (B) | 7–17 % |
| 2010 | 5–6 | 3,20–3,33 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om ORG917
Hva er snittkarakteren i ORG917 ved UiA?
Snittet blant beståtte er 3,27–3,37, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 620–665 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2010–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i ORG917?
1,1–2,2 % av kandidatene har strøket i ORG917 ved UiA i perioden 2010–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i ORG917?
Den vanligste karakteren i ORG917 er B (37–40 % av kandidatene), og 44–47 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir ORG917?
ORG917 Masteroppgave i ledelse gir 30,0 studiepoeng ved Universitetet i Agder.
Hva ligger du an til i ORG917?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere ORG-emner ved UiA
- ORG109 Organisasjonsteori
- ORG209 Strategisk ledelse
- ORG207 Entrepreneurship and Innovation
- ORG100 Organisasjonsteori og analyse
- ORG208 International Business
- ORG126 Innovasjon og entreprenørskap
- ORG104 Organisasjon og ledelse
- ORG449 Designing Business Strategy
- ORG308 Personalledelse
- ORG110 Organizational Theory for IT Students
Emner studentene på ORG917 også tar
- JU-907 Arbeids- og avtalerett 1 173 kandidater
- ORG992 Livet i og rundt ledelse 487 kandidater
- ORG916 En offentlig sektor i endring 1 212 kandidater
- ORG929 Styringsverktøy i offentlig sektor 1 151 kandidater
- ORG955 Ledelse og organisering i kunnskapsorganisasjoner 271 kandidater
- ORG936 Endringsledelse i helsetjenesten 265 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2010–2025 har 620–665 kandidater tatt ORG917 (Masteroppgave i ledelse) ved Universitetet i Agder. Snittkarakteren blant beståtte er 3,27–3,37 (C), den vanligste karakteren er B, og 44–47 % ender på A eller B. 1,1–2,2 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2010–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 1,1–2,2 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

