- Snitt (beståtte)
- 2,75–3,03C
- Stryk
- 4,3–9,7 %
- Kandidater
- 98–122
- År
- 2017–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2017–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2025
snitt 2,88–3,13 blant beståtte
2,56–2,94 med stryk
16–19 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 2,75–3,03
- Snitt med stryk
- 2,50–2,89
- Strykprosent
- 4,3–9,7 %
- Med bokstavkarakter
- 98–122
År for år
7 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 16–19 | 2,88–3,13 (C) | 6–12 % |
| 2024 | 13–16 | 3,46–3,69 (C–B) | 7–14 % |
| 2023 | 7–11 | 2,89–3,50 (C–B) | 0 % |
| 2022 | 9–14 | 3,00–3,56 (C–B) | 8–20 % |
| 2020 | 12–15 | 2,50–2,75 (C) | 7–15 % |
| 2018 | 17–20 | 2,61–2,89 (C) | 0 % |
| 2017 | 24–27 | 2,35–2,52 (D–C) | 4–8 % |
Ofte stilte spørsmål om REL206
Hva er snittkarakteren i REL206 ved UiA?
Snittet blant beståtte er 2,75–3,03, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 98–122 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2017–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i REL206?
4,3–9,7 % av kandidatene har strøket i REL206 ved UiA i perioden 2017–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i REL206?
Den vanligste karakteren i REL206 er C (29–37 % av kandidatene), og 23–33 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir REL206?
REL206 Globale trender på religionsfeltet: Radikalisering, sekularisering og fundamentalisme gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Agder.
Hvem tar REL206?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hva ligger du an til i REL206?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere REL-emner ved UiA
- REL119 Etikk
- REL101 Religiøse tekster: opprinnelse, tolkninger og aktualitet
- REL117 Jødedom, kristendom og humanisme
- REL118 Hinduisme, buddhisme og islam
- REL116 Religion i det moderne Norge
- REL102 Menneske, religion og samfunn
- REL125 Innføring i kristendom, religion, livssyn og etikk 1
- REL121 Religioner i en asiatisk kontekst
- REL105 Innføring i religion, livssyn og etikk, trinn 1-7
- REL124 Religioner og etikk i dagens verden
Emnekoden REL206 ved andre læresteder
- Høgskulen i Volda 4 kandidater
Emner studentene på REL206 også tar
- NO-133K Norsk for utenlandske studenter 334 kandidater
- MF-302 Brand Management and Advertising 1 128 kandidater
- MF-206 Digital Marketing 1 123 kandidater
- NO-133 Norsk for utenlandske studenter 614 kandidater
- TFL903 NORSEC - Norwegian Society, Education and Culture 414 kandidater
- SE-111 International Political Economy 353 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2017–2025 har 98–122 kandidater tatt REL206 (Globale trender på religionsfeltet: Radikalisering, sekularisering og fundamentalisme) ved Universitetet i Agder. Snittkarakteren blant beståtte er 2,75–3,03 (C), den vanligste karakteren er C, og 23–33 % ender på A eller B. 4,3–9,7 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2017–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 4,3–9,7 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

