Hopp til innhold

SV-213: Byutvikling og planlegging

Snitt (beståtte)
3,18–3,25C
Stryk
2,4–3,4 %
Kandidater
236–248
År
2016–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2016–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2025

snitt 3,80–3,88 blant beståtte

3,80–3,88 med stryk

24–25 kandidater

7
A28–29
8
B32–33
8
C32–33
1–2
D4–8
0
E0 %
0
F0 %
H2016H2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2016: 3,42–3,67H2017: 2,79–2,93H2018: 3,17–3,26H2019: 2,59H2020: 2,44–2,59H2021: 3,75H2022: 3,60H2023: 2,91–3,00H2024: 3,63–3,68H2025: 3,80–3,88H2016H2018H2021H2023H20253,80–3,88

Stryk per termin

25 %12.5 %H2016: 0 %H2017: 3–7 %H2018: 0 %H2019: 0 %H2020: 0 %H2021: 0 %H2022: 17 %H2023: 4–8 %H2024: 0 %H2025: 0 %H2016H2018H2021H2023H20250 %
9–11
A23–27
27–29
B67–68
36–38
C90
15–17
D37–40
5–6
E13–15
2–3
F6–8

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,18–3,25
Snitt med stryk
3,08–3,17
Strykprosent
2,4–3,4 %
Med bokstavkarakter
236–248

År for år

10 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202524–253,80–3,88 (B)0 %
202434–353,63–3,68 (B)0 %
202323–252,91–3,00 (C)4–8 %
2022243,60 (B)17 %
2021203,75 (B)0 %
202027–292,44–2,59 (D–C)0 %
2019272,59 (C)0 %
201818–193,17–3,26 (C)0 %
201728–312,79–2,93 (C)3–7 %
201611–133,42–3,67 (C–B)0 %

Ofte stilte spørsmål om SV-213

Hva er snittkarakteren i SV-213 ved UiA?

Snittet blant beståtte er 3,18–3,25, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 236–248 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2016–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i SV-213?

2,4–3,4 % av kandidatene har strøket i SV-213 ved UiA i perioden 2016–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i SV-213?

Den vanligste karakteren i SV-213 er C (36–38 % av kandidatene), og 37–39 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir SV-213?

SV-213 Byutvikling og planlegging gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Agder.

Hvem tar SV-213?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører SV-213?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i SV-213?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere SV-emner ved UiA

Emner studentene på SV-213 også tar

Fra Samfunnsplanlegging og kommunikasjon, bachelorprogram: studentene der tar både SV-213 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2016–2025 har 236–248 kandidater tatt SV-213 (Byutvikling og planlegging) ved Universitetet i Agder. Snittkarakteren blant beståtte er 3,18–3,25 (C), den vanligste karakteren er C, og 37–39 % ender på A eller B. 2,4–3,4 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2016–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2,4–3,4 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.