ENG101: Engelsk lingvistikk I
- Snitt (beståtte)
- 2,85C
- Stryk
- 34,6 %
- Kandidater
- 1 745
- År
- 2004–2016
H2016
0,00 med stryk
9 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
- Snitt blant beståtte
- 2,85
- Snitt med stryk
- 1,86
- Strykprosent
- 34,6 %
- Med bokstavkarakter
- 1 745
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 1 127 | 67 % | 2,93 | 29,4 % |
| Menn | 552 | 33 % | 2,66 | 46,9 % |
Av 1 679 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 96 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2004–2016.
År for år
13 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2016 | 138 | 3,11 (C) | 36 % |
| 2015 | 129 | 2,71 (C) | 33 % |
| 2014 | 144 | 2,77 (C) | 42 % |
| 2013 | 146 | 3,12 (C) | 35 % |
| 2012 | 150 | 2,81 (C) | 41 % |
| 2011 | 126 | 2,67 (C) | 44 % |
| 2010 | 111 | 2,91 (C) | 41 % |
| 2009 | 108 | 2,77 (C) | 35 % |
| 2008 | 175 | 2,71 (C) | 37 % |
| 2007 | 149 | 2,80 (C) | 26 % |
| 2006 | 138 | 2,80 (C) | 18 % |
| 2005 | 144 | 3,06 (C) | 30 % |
| 2004 | 87 | 2,69 (C) | 32 % |
Ofte stilte spørsmål om ENG101
Hva er snittkarakteren i ENG101 ved UiB?
Snittet blant beståtte er 2,85, som tilsvarer bokstavkarakteren C. Tallet er basert på 1 745 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2004–2016, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i ENG101?
34,6 % av kandidatene har strøket i ENG101 ved UiB i perioden 2004–2016.
Hvilken karakter er vanligst i ENG101?
Den vanligste karakteren i ENG101 er F (35 % av kandidatene), og 20 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir ENG101?
ENG101 Engelsk lingvistikk I gir 15,0 studiepoeng ved Universitetet i Bergen.
Hva ligger du an til i ENG101?
Legg emnet i semesterprognosen: den blander karakterene dine med denne fordelingen og anslår hva du ender på, helt gratis og uten innlogging, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Prøv semesterprognosenFlere ENG-emner ved UiB
- ENG122 Amerikansk litteratur og kultur
- ENG125 Britisk litteratur og kultur
- ENG114 Engelsk grammatikk I
- ENG107 Engelsk grammatikk II
- ENG115 Engelsk fonetikk og fonologi
- ENG106 Engelsk lingvistikk II
- ENG100 Introduksjon til engelskstudiet
- ENGDI101 Fagdidaktikk i engelsk i lektorutdanningen
- ENG124 Britisk litteratur og kultur
- ENG350 Engelsk mastergradsoppgave
Emnekoden ENG101 ved andre læresteder
- Universitetet i Sørøst-Norge 43 kandidater
- Høgskulen på Vestlandet 3 kandidater
Mest tatte emner ved Institutt for fremmedspråk
- SPLA101 Spansk språk I 886 kandidater
- SPLA104 Kultur og samfunn i Latin-Amerika 683 kandidater
- SPLA103 Latinamerikansk historie 493 kandidater
- KIN101 Kinesisk språk 1 411 kandidater
- TRANSHF Oversettelse 389 kandidater
- ENG118 Utvalgt emne i engelsk språkstruktur og/eller bruk 360 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2004–2016 har 1 745 kandidater tatt ENG101 (Engelsk lingvistikk I) ved Universitetet i Bergen. Snittkarakteren blant beståtte er 2,85 (C), den vanligste karakteren er F, og 20 % ender på A eller B. 34,6 % av kandidatene stryker. I 2016 endte snittet på 3,11 (C) – opp fra 2,71 året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2004–2016, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

