- Snitt (beståtte)
- 3,41–3,71C–B
- Stryk
- 3,4–7,3 %
- Kandidater
- 105–123
- År
- 2014–2025
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2014–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
V2025
snitt 3,92 blant beståtte
3,92 med stryk
13 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,41–3,71
- Snitt med stryk
- 3,23–3,60
- Strykprosent
- 3,4–7,3 %
- Med bokstavkarakter
- 64–80
39 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.
Kvinner og menn
Av 71 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 81 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2014–2025.
År for år
11 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 13 | 3,92 (B) | 0 % |
| 2024 | 10–12 | 3,75–4,10 (B) | 0 % |
| 2023 | 12 | 3,75 (B) | 0 % |
| 2022 | 9–12 | 3,09–3,50 (C–B) | 0 % |
| 2020 | 5–7 | 4,25–4,40 (B) | 17–33 % |
| 2019 | 8–13 | 2,67–3,33 (C) | 8–22 % |
| 2018 | 7–11 | 2,50–3,11 (C) | 0 % |
| 2017 | 10–11 | – | 10–18 % |
| 2016 | 12 | – | 0 % |
| 2015 | 11 | – | 0 % |
| 2014 | 8–9 | – | 13–22 % |
Ofte stilte spørsmål om HUIMM307
Hva er snittkarakteren i HUIMM307 ved UiB?
Snittet blant beståtte er 3,41–3,71, som tilsvarer bokstavkarakteren C–B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 64–80 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2014–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i HUIMM307?
3,4–7,3 % av kandidatene har strøket i HUIMM307 ved UiB i perioden 2014–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvor mange studiepoeng gir HUIMM307?
HUIMM307 Basic Course in Flow Cytometry gir 5,0 studiepoeng ved Universitetet i Bergen.
Hva ligger du an til i HUIMM307?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere HUIMM-emner ved UiB
- HUIMM303 Human Immunobiology
- HUIMM905 From Innate to Specific Immunity
- HUIMM901 Project Seminars in Immunology
- HUIMM320 Basal immunologi
- HUIMM903 Human Immunobiology
- HUIMM902 Journal Club & Watch
- HUIMM306 Molecular and Cellular Methods in Immunology
- HUIMM904 Molecular and Cellular Methods in Immunology
- HUIMM906 Molecular and Cellular Methods in Immunology
- HUIMM906A Molecular and Cellular Methods in Immunology
Emner studentene på HUIMM307 også tar
- BMED320 Metoder i biomedisinsk forskning 351 kandidater
- FORMIDL901 Vitenskapelig formidling 1 676 kandidater
- HELVIT300 Helsefaglig relevant vitenskapsteori og forskningsetikk 283 kandidater
- LAS301 Kurs i forsøksdyrlære 1 374 kandidater
- BMED395 Masteroppgave i biomedisin 206 kandidater
- CCBIO908 Vitenskapelig skriving og kommunikasjon 507 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2014–2025 har 105–123 kandidater tatt HUIMM307 (Basic Course in Flow Cytometry) ved Universitetet i Bergen. Snittkarakteren blant beståtte er 3,41–3,71 (C–B), og 47–59 % ender på A eller B. 3,4–7,3 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2014–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 3,4–7,3 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

