Hopp til innhold

MANT395: Masteroppgave i manuellterapi

Snitt (beståtte)
3,23–3,31C
Stryk
1,6–3,4 %
Kandidater
234–248
År
2006–2024

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2006–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2024

snitt 3,46–3,64 blant beståtte

3,46–3,64 med stryk

22–24 kandidater

6
A25–27
5
B21–23
9
C38–41
1–2
D4–9
1–2
E4–9
0
F0 %
H2006H2024

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2006: 3,12H2008: 3,32H2010: 3,21–3,30H2012: 3,17H2014: 3,41H2016: 2,84–3,05H2018: 3,33–3,50H2020: 3,43–3,55H2022: 2,96–3,13H2024: 3,46–3,64H2006H2010H2016H2020H20243,46–3,64

Stryk per termin

25 %12.5 %H2006: 0 %H2008: 4–7 %H2010: 3–7 %H2012: 4–8 %H2014: 0 %H2016: 0 %H2018: 5–11 %H2020: 0 %H2022: 0 %H2024: 0 %H2006H2010H2016H2020H20240 %
13–15
A33–36
26–28
B65
32–34
C79
17–19
D42–44
5–7
E11–16
2–3
F4–8

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,23–3,31
Snitt med stryk
3,13–3,26
Strykprosent
1,6–3,4 %
Med bokstavkarakter
234–248

År for år

10 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202422–243,46–3,64 (C–B)0 %
202223–252,96–3,13 (C)0 %
202022–233,43–3,55 (C–B)0 %
201818–213,33–3,50 (C–B)5–11 %
201618–202,84–3,05 (C)0 %
2014273,41 (C)0 %
201224–253,17 (C)4–8 %
201028–303,21–3,30 (C)3–7 %
200826–273,32 (C)4–7 %
2006263,12 (C)0 %

Ofte stilte spørsmål om MANT395

Hva er snittkarakteren i MANT395 ved UiB?

Snittet blant beståtte er 3,23–3,31, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 234–248 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2006–2024, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MANT395?

1,6–3,4 % av kandidatene har strøket i MANT395 ved UiB i perioden 2006–2024. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i MANT395?

Den vanligste karakteren i MANT395 er C (32–34 % av kandidatene), og 40–43 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MANT395?

MANT395 Masteroppgave i manuellterapi gir 30,0 studiepoeng ved Universitetet i Bergen.

Hva ligger du an til i MANT395?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MANT-emner ved UiB

Emner studentene på MANT395 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2006–2024 har 234–248 kandidater tatt MANT395 (Masteroppgave i manuellterapi) ved Universitetet i Bergen. Snittkarakteren blant beståtte er 3,23–3,31 (C), den vanligste karakteren er C, og 40–43 % ender på A eller B. 1,6–3,4 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2006–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 1,6–3,4 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.