MEVI165: Reportasjejournalistikk
- Snitt (beståtte)
- 3,70B
- Stryk
- 0 %
- Kandidater
- 344
- År
- 2006–2017
V2017
snitt 3,94 blant beståtte
3,94 med stryk
31 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
- Snitt blant beståtte
- 3,70
- Snitt med stryk
- 3,70
- Strykprosent
- 0 %
- Med bokstavkarakter
- 319
25 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 189 | 65 % | 3,83 | 0,0 % |
| Menn | 104 | 35 % | 3,59 | 0,0 % |
Av 293 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 85 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2006–2017.
År for år
12 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2017 | 31 | 3,94 (B) | 0 % |
| 2016 | 31 | 3,81 (B) | 0 % |
| 2015 | 39 | 3,90 (B) | 0 % |
| 2014 | 33 | 3,55 (B) | 0 % |
| 2013 | 21 | 3,67 (B) | 0 % |
| 2012 | 30 | 3,63 (B) | 0 % |
| 2011 | 23 | 3,65 (B) | 0 % |
| 2010 | 23 | 3,78 (B) | 0 % |
| 2009 | 25 | – | 0 % |
| 2008 | 39 | 3,72 (B) | 0 % |
| 2007 | 32 | 3,72 (B) | 0 % |
| 2006 | 17 | 3,00 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om MEVI165
Hva er snittkarakteren i MEVI165 ved UiB?
Snittet blant beståtte er 3,70, som tilsvarer bokstavkarakteren B. Tallet er basert på 319 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2006–2017, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i MEVI165?
0 % av kandidatene har strøket i MEVI165 ved UiB i perioden 2006–2017.
Hvilken karakter er vanligst i MEVI165?
Den vanligste karakteren i MEVI165 er B (46 % av kandidatene), og 61 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir MEVI165?
MEVI165 Reportasjejournalistikk gir 15,0 studiepoeng ved Universitetet i Bergen.
Hva ligger du an til i MEVI165?
Legg emnet i semesterprognosen: den blander karakterene dine med denne fordelingen og anslår hva du ender på, helt gratis og uten innlogging, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Prøv semesterprognosenFlere MEVI-emner ved UiB
- MEVI102 Mediebruk: Teori og metode
- MEVI103 Film, TV og visuell kultur: Fortolkning og analyse
- MEVI101 Medier: Institusjoner og bransjeforståelse
- MEVI104 Retorikk og strategisk kommunikasjon
- MEVI100 Examen facultatum - Introduksjon til media og kommunikasjon
- MEVI213 Film, historie og analyse
- MEVI223 Film, TV og visuell kultur: Historie og teori
- MEVI212 Kringkastingshistorie
- MEVIX100 Introduksjon til media og kommunikasjon
- MEVI224 Medieteknologi og samfunn
Mest tatte emner ved Institutt for informasjons- og medievitenskap
- INFO132 Innføring i programmering 2 742 kandidater
- INFO100 Innføring i informasjonsvitenskap 2 421 kandidater
- INFO110 Informasjonssystemer 1 939 kandidater
- INFO125 Datahåndtering 1 761 kandidater
- DIGI614 Grunnkunnskap om Kunstig Intelligens 1 243 kandidater
- INFO135 Viderekommende programmering 1 072 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2006–2017 har 344 kandidater tatt MEVI165 (Reportasjejournalistikk) ved Universitetet i Bergen. Snittkarakteren blant beståtte er 3,70 (B), den vanligste karakteren er B, og 61 % ender på A eller B. 0 % av kandidatene stryker. I 2017 endte snittet på 3,94 (B) – opp fra 3,81 året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2006–2017, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

