PSYCH310A: Culture, Positive Development and Health
- Snitt (beståtte)
- 3,67B
- Stryk
- 0 %
- Kandidater
- 618
- År
- 2014–2025
H2025
snitt 3,52 blant beståtte
3,52 med stryk
33 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
- Snitt blant beståtte
- 3,67
- Snitt med stryk
- 3,67
- Strykprosent
- 0 %
- Med bokstavkarakter
- 618
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 502 | 87 % | 3,65 | 0,0 % |
| Menn | 73 | 13 % | 3,90 | 0,0 % |
Av 575 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 93 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2014–2025.
År for år
12 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 45 | 3,29 (C) | 0 % |
| 2024 | 46 | 3,37 (C) | 0 % |
| 2023 | 38 | 3,34 (C) | 0 % |
| 2022 | 61 | 3,46 (C) | 0 % |
| 2021 | 45 | 3,73 (B) | 0 % |
| 2020 | 54 | 3,81 (B) | 0 % |
| 2019 | 60 | 3,88 (B) | 0 % |
| 2018 | 69 | 3,72 (B) | 0 % |
| 2017 | 59 | 3,95 (B) | 0 % |
| 2016 | 61 | 3,87 (B) | 0 % |
| 2015 | 59 | 3,58 (B) | 0 % |
| 2014 | 21 | 4,00 (B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om PSYCH310A
Hva er snittkarakteren i PSYCH310A ved UiB?
Snittet blant beståtte er 3,67, som tilsvarer bokstavkarakteren B. Tallet er basert på 618 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2014–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i PSYCH310A?
0 % av kandidatene har strøket i PSYCH310A ved UiB i perioden 2014–2025.
Hvilken karakter er vanligst i PSYCH310A?
Den vanligste karakteren i PSYCH310A er B (51 % av kandidatene), og 61 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir PSYCH310A?
PSYCH310A Culture, Positive Development and Health gir 6,0 studiepoeng ved Universitetet i Bergen.
Hva ligger du an til i PSYCH310A?
Legg emnet i semesterprognosen: den blander karakterene dine med denne fordelingen og anslår hva du ender på, helt gratis og uten innlogging, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Prøv semesterprognosenFlere PSYCH-emner ved UiB
- PSYCH303 Medical Health Psychology
- PSYCH302C Developmental Psychology
- PSYCH305A Cognitive Psychology
- PSYCH305B Term Paper, Cognitive Psychology
- PSYCH302B Term Paper, Developmental Psychology
- PSYCH301A Kvantitativ metode som grunnlag for psykologisk kunnskap
- PSYCH301 Quantitative Methods
- PSYCH302A Developmental Psychology
- PSYCH304A Cognitive Neuroscience
- PSYCH304B Term Paper, Cognitive Neuroscience
Emner studentene på PSYCH310A også tar
- PSY200 Love and Close Relationships 239 kandidater
- PSYK140 Atferd, helse og ernæring 1 604 kandidater
- PSYK116 Miljøpsykologi 383 kandidater
- PED200 Education in a Changing Society 385 kandidater
- PSYK302G Fordypningskurs i kultur og psykopatologi; mental helse i et krysskulturelt perspektiv 295 kandidater
- PSY201 Traumatic Stress: North and South Perspectives 48 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2014–2025 har 618 kandidater tatt PSYCH310A (Culture, Positive Development and Health) ved Universitetet i Bergen. Snittkarakteren blant beståtte er 3,67 (B), den vanligste karakteren er B, og 61 % ender på A eller B. 0 % av kandidatene stryker. I 2025 endte snittet på 3,29 (C) – omtrent som året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2014–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

