Hopp til innhold

ERN3100: Kostholdsmetoder, metabolisme og klinisk ernæring

Snitt (beståtte)
3,40–3,46C
Stryk
5–5,8 %
Kandidater
137–142
År
2017–2022

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2017–2022. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2022

snitt 4,17 blant beståtte

4,17 med stryk

29 kandidater

11
A38 %
12
B41 %
6
C21 %
0
D0 %
0
E0 %
0
F0 %
H2017H2022

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2017: 3,35H2018: 3,09–3,14H2019: 2,78–2,95H2022: 4,17H2017H2018H2020H2021H20224,17

Stryk per termin

25 %12.5 %H2017: 5–9 %H2018: 22 %H2019: 0 %H2020: 0 %H2021: 0 %H2022: 0 %H2017H2018H2020H2021H20220 %
11 %
A11
26–28
B27–28
46–48
C48
5–7
D5–7
1–2
E1–2
7–8
F7–8

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,40–3,46
Snitt med stryk
3,14–3,22
Strykprosent
5–5,8 %
Med bokstavkarakter
99–104

38 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.

Kvinner og menn

Av 124 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 93 % av alle.

Hva disse tallene ikke sier

De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.

HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.

Tallene er summert over hele historikken, 2017–2022.

År for år

6 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
2022294,17 (B)0 %
202116–0 %
202022–0 %
201921–242,78–2,95 (C)0 %
201828–293,09–3,14 (C)21 %
201721–223,35 (C)5–9 %

Ofte stilte spørsmål om ERN3100

Hva er snittkarakteren i ERN3100 ved UiO?

Snittet blant beståtte er 3,40–3,46, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 99–104 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2017–2022, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i ERN3100?

5–5,8 % av kandidatene har strøket i ERN3100 ved UiO i perioden 2017–2022. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i ERN3100?

Den vanligste karakteren i ERN3100 er C (46–48 % av kandidatene), og 37–39 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir ERN3100?

ERN3100 Kostholdsmetoder, metabolisme og klinisk ernæring gir 30,0 studiepoeng ved Universitetet i Oslo.

Hvem tar ERN3100?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører ERN3100?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i ERN3100?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere ERN-emner ved UiO

Emnekoden ERN3100 ved andre læresteder

Emner studentene på ERN3100 også tar

Fra Klinisk ernæring: studentene der tar både ERN3100 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2017–2022 har 137–142 kandidater tatt ERN3100 (Kostholdsmetoder, metabolisme og klinisk ernæring) ved Universitetet i Oslo. Snittkarakteren blant beståtte er 3,40–3,46 (C), den vanligste karakteren er C, og 37–39 % ender på A eller B. 5–5,8 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2017–2022, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 5–5,8 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.