Hopp til innhold

GEO3100: Miljøgeologi

Snitt (beståtte)
3,00–3,18C
Stryk
2,6–5,7 %
Kandidater
274–316
År
2004–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2004–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2025

14–15 kandidater

13
Bestått100 %
0
Ikke bestått0 %
H2004H2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2004: 2,86–3,14H2005: 3,25–3,40H2006: 3,29H2007: 2,50–3,00H2008: 3,09–3,20H2009: 2,83H2010: 2,50–2,75H2011: 2,53–2,71H2012: 2,71–3,00H2013: 2,93–3,29H2014: 2,53H2015: 2,67–3,08H2016: 2,75–3,00H2017: 3,33–3,43H2018: 2,89–3,11H2019: 3,09–3,27H2020: 3,93–4,17H2021: 3,20–3,33H2022: 3,22–3,39H2023: 3,83–4,17H2024: 3,43–3,64H2004H2009H2015H2020H2025

Stryk per termin

50 %25 %H2004: 0 %H2005: 0 %H2006: 0 %H2007: 0 %H2008: 0 %H2009: 0 %H2010: 0 %H2011: 5–11 %H2012: 6–13 %H2013: 6–13 %H2014: 0 %H2015: 7–15 %H2016: 0 %H2017: 0 %H2018: 0 %H2019: 4–9 %H2020: 0 %H2021: 9–18 %H2022: 0 %H2023: 13–29 %H2024: 0 %H2025: 7–13 %H2004H2009H2015H2020H20257–13 %
4–8
A13–21
23–28
B68–74
40–46
C119–121
13–18
D39–48
5–9
E14–23
2–5
F7–14

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,00–3,18
Snitt med stryk
2,85–3,10
Strykprosent
2,6–5,7 %
Med bokstavkarakter
260–301

13 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.

År for år

22 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202514–15–7–13 %
202413–153,43–3,64 (C–B)0 %
20236–93,83–4,17 (B)13–29 %
202217–193,22–3,39 (C)0 %
202110–123,20–3,33 (C)9–18 %
202012–143,93–4,17 (B)0 %
201922–253,09–3,27 (C)4–9 %
201818–202,89–3,11 (C)0 %
201714–153,33–3,43 (C)0 %
201610–122,75–3,00 (C)0 %
201512–162,67–3,08 (C)7–15 %
2014192,53 (C)0 %
201314–182,93–3,29 (C)6–13 %
201214–172,71–3,00 (C)6–13 %
201117–202,53–2,71 (C)5–11 %
201011–132,50–2,75 (C)0 %
2009122,83 (C)0 %
200810–113,09–3,20 (C)0 %
20075–72,50–3,00 (C)0 %
2006143,29 (C)0 %
20054–53,25–3,40 (C)0 %
20046–82,86–3,14 (C)0 %

Ofte stilte spørsmål om GEO3100

Hva er snittkarakteren i GEO3100 ved UiO?

Snittet blant beståtte er 3,00–3,18, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 260–301 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2004–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i GEO3100?

2,6–5,7 % av kandidatene har strøket i GEO3100 ved UiO i perioden 2004–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i GEO3100?

Den vanligste karakteren i GEO3100 er C (40–46 % av kandidatene), og 28–35 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir GEO3100?

GEO3100 Miljøgeologi gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Oslo.

Hvem tar GEO3100?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hva ligger du an til i GEO3100?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere GEO-emner ved UiO

Emner studentene på GEO3100 også tar

Fra Geologi og geografi: studentene der tar både GEO3100 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2004–2025 har 274–316 kandidater tatt GEO3100 (Miljøgeologi) ved Universitetet i Oslo. Snittkarakteren blant beståtte er 3,00–3,18 (C), den vanligste karakteren er C, og 28–35 % ender på A eller B. 2,6–5,7 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2004–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2,6–5,7 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.