GEO4220: Avsetningsmiljø og biostratigrafi
- Snitt (beståtte)
- 2,89–3,02C
- Stryk
- 2,9–6,2 %
- Kandidater
- 251–281
- År
- 2004–2017
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2004–2017. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2017
snitt 3,11–3,50 blant beståtte
3,11–3,50 med stryk
8–11 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 2,89–3,02
- Snitt med stryk
- 2,72–2,93
- Strykprosent
- 2,9–6,2 %
- Med bokstavkarakter
- 251–281
År for år
14 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2017 | 8–11 | 3,11–3,50 (C–B) | 0 % |
| 2016 | 14–15 | 3,27–3,36 (C) | 0 % |
| 2015 | 23–24 | 2,77 (C) | 4–8 % |
| 2014 | 31–33 | 2,97–3,03 (C) | 3–6 % |
| 2013 | 28–31 | 2,89–3,00 (C) | 3–7 % |
| 2012 | 23–27 | 3,08–3,30 (C) | 4–8 % |
| 2011 | 26–28 | 2,84–2,92 (C) | 4–7 % |
| 2010 | 26–29 | 2,44–2,59 (D–C) | 4–7 % |
| 2009 | 28–29 | 3,03–3,11 (C) | 0 % |
| 2008 | 13–16 | 2,46–2,69 (D–C) | 7–14 % |
| 2007 | 8–12 | 2,44–2,88 (D–C) | 9–22 % |
| 2006 | 14–15 | 3,13–3,21 (C) | 0 % |
| 2005 | 5–6 | 3,20–3,33 (C) | 0 % |
| 2004 | 4–5 | 3,25–3,40 (C) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om GEO4220
Hva er snittkarakteren i GEO4220 ved UiO?
Snittet blant beståtte er 2,89–3,02, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 251–281 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2004–2017, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i GEO4220?
2,9–6,2 % av kandidatene har strøket i GEO4220 ved UiO i perioden 2004–2017. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i GEO4220?
Den vanligste karakteren i GEO4220 er C (47–52 % av kandidatene), og 19–24 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir GEO4220?
GEO4220 Avsetningsmiljø og biostratigrafi gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Oslo.
Hva ligger du an til i GEO4220?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere GEO-emner ved UiO
- GEO5960 Geofag. Masteroppgave
- GEO1020 Geologiske prosesser og materialer
- GEO1010 Naturgeografi - Jordas oppbygning og landformer
- GEO1030 Vind, strøm og klima
- GEO-KJM1040 Grunnkurs i programmering for problemstillinger i geofag og i kjemi
- GEO1100 Jordens utvikling
- GEO4012 Vitenskapelig skriving og presentasjon
- GEO3710 Livets utvikling
- GEO1040 Grunnkurs i programmering for geofaglige problemstillinger
- GEO4240 Seismisk tolkning
Mest tatte emner ved Institutt for geofag
- GEL2140 Geofysikk og global tektonikk 441 kandidater
- GEL2110 Mineralogi, petrologi og geokjemi 413 kandidater
- GEL2120 Sedimentologi, paleontologi og stratigrafi 373 kandidater
- GEL2150 Felt- og metodekurs i geologi og geofysikk 337 kandidater
- GEL2130 Strukturgeologi 319 kandidater
- GEO4250 Subsurface Characterization 271 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2004–2017 har 251–281 kandidater tatt GEO4220 (Avsetningsmiljø og biostratigrafi) ved Universitetet i Oslo. Snittkarakteren blant beståtte er 2,89–3,02 (C), den vanligste karakteren er C, og 19–24 % ender på A eller B. 2,9–6,2 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2004–2017, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2,9–6,2 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

