Hopp til innhold

INTHE4113: Introduction to Medical Anthropology: key concepts and perspectives

Snitt (beståtte)
3,73–3,86B
Stryk
2,8–4,7 %
Kandidater
228–252
År
2008–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2008–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

V2025

snitt 3,65 blant beståtte

3,65 med stryk

20 kandidater

0
A0 %
13
B65 %
7
C35 %
0
D0 %
0
E0 %
0
F0 %
V2008V2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2010: 3,90V2011: 3,64–3,75V2012: 4,00V2013: 3,33–3,67V2014: 3,62–3,71V2015: 3,33–3,67V2016: 4,29–4,38V2017: 4,23–4,33V2018: 3,60–3,73V2019: 3,22–3,75V2020: 3,62–3,78V2021: 3,75–3,89V2022: 3,22–3,75V2023: 3,75–3,87V2024: 3,75–3,84V2025: 3,65V2008V2013V2017V2021V20253,65

Stryk per termin

50 %25 %V2008: 0 %V2010: 0 %V2011: 0 %V2012: 5–9 %V2013: 0 %V2014: 0 %V2015: 0 %V2016: 0 %V2017: 0 %V2018: 8–17 %V2019: 9–22 %V2020: 0 %V2021: 25–27 %V2022: 0 %V2023: 0 %V2024: 5–10 %V2025: 0 %V2008V2013V2017V2021V20250 %
18–22
A41–49
42–47
B102
25–29
C60–64
2–4
D5–10
1–3
E3–6
3–5
F7–11

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,73–3,86
Snitt med stryk
3,55–3,74
Strykprosent
2,8–4,7 %
Med bokstavkarakter
218–242

10 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.

År for år

17 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
2025203,65 (B)0 %
202420–223,75–3,84 (B)5–10 %
202315–163,75–3,87 (B)0 %
20227–103,22–3,75 (C–B)0 %
202111–123,75–3,89 (B)25–27 %
202027–293,62–3,78 (B)0 %
20198–123,22–3,75 (C–B)9–22 %
201811–133,60–3,73 (B)8–17 %
201712–134,23–4,33 (B)0 %
201616–174,29–4,38 (B)0 %
20158–103,33–3,67 (C–B)0 %
201413–143,62–3,71 (B)0 %
20138–103,33–3,67 (C–B)0 %
201221–224,00 (B)5–9 %
201111–123,64–3,75 (B)0 %
2010103,90 (B)0 %
200810–0 %

Ofte stilte spørsmål om INTHE4113

Hva er snittkarakteren i INTHE4113 ved UiO?

Snittet blant beståtte er 3,73–3,86, som tilsvarer bokstavkarakteren B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 218–242 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2008–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i INTHE4113?

2,8–4,7 % av kandidatene har strøket i INTHE4113 ved UiO i perioden 2008–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i INTHE4113?

Den vanligste karakteren i INTHE4113 er B (42–47 % av kandidatene), og 61–67 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir INTHE4113?

INTHE4113 Introduction to Medical Anthropology: key concepts and perspectives gir 5,0 studiepoeng ved Universitetet i Oslo.

Hva ligger du an til i INTHE4113?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere INTHE-emner ved UiO

Emner studentene på INTHE4113 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2008–2025 har 228–252 kandidater tatt INTHE4113 (Introduction to Medical Anthropology: key concepts and perspectives) ved Universitetet i Oslo. Snittkarakteren blant beståtte er 3,73–3,86 (B), den vanligste karakteren er B, og 61–67 % ender på A eller B. 2,8–4,7 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2008–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2,8–4,7 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.