Hopp til innhold

MEVIT4091: Masteroppgave i medier og kommunikasjon

Snitt (beståtte)
3,31–3,42C
Stryk
1,1–2,4 %
Kandidater
568–619
År
2009–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2009–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2025

snitt 3,00–3,38 blant beståtte

3,00–3,38 med stryk

6–9 kandidater

1–2
A13–29
1–2
B13–29
1–2
C13–29
3
D33–50
0
E0 %
0
F0 %
V2009H2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDV2009: 3,70–3,77H2009: 3,38–3,56V2010: 3,59–3,73H2010: 3,37–3,42V2011: 3,48H2011: 3,42V2012: 3,38H2012: 3,00–3,08V2013: 3,57–3,62H2013: 3,47–3,67V2014: 3,16–3,25H2014: 3,00–3,63V2015: 3,36–3,41H2015: 2,91–3,09V2016: 3,37–3,45H2016: 3,20–3,33V2017: 2,91–3,00H2017: 3,56–3,70V2018: 3,38–3,50H2018: 3,31–3,47V2019: 3,82–3,90H2019: 3,11–3,50V2020: 3,31–3,39V2021: 3,20–3,29H2021: 2,78–2,90V2022: 3,24–3,46H2022: 2,14–2,63V2023: 3,24–3,33H2023: 3,62–3,75V2024: 3,00H2024: 3,60–3,75V2025: 2,63–2,78H2025: 3,00–3,38V2009V2013V2017H2021H20253,00–3,38

Stryk per termin

25 %12.5 %V2009: 0 %H2009: 0 %V2010: 4–9 %H2010: 0 %V2011: 0 %H2011: 0 %V2012: 0 %H2012: 0 %V2013: 0 %H2013: 0 %V2014: 0 %H2014: 9–22 %V2015: 0 %H2015: 0 %V2016: 0 %H2016: 0 %V2017: 0 %H2017: 0 %V2018: 0 %H2018: 0 %V2019: 0 %H2019: 0 %V2020: 3–6 %V2021: 5–9 %H2021: 9–18 %V2022: 4–8 %H2022: 0 %V2023: 0 %H2023: 0 %V2024: 8–14 %H2024: 0 %V2025: 0 %H2025: 0 %V2009V2013V2017H2021H20250 %
8–11
A50–63
32–35
B196–202
38–42
C237–240
12–14
D70–84
1–3
E8–16
1–2
F7–14

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,31–3,42
Snitt med stryk
3,23–3,38
Strykprosent
1,1–2,4 %
Med bokstavkarakter
568–619

År for år

17 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202514–182,79–3,06 (C)0 %
202417–193,18–3,19 (C)6–11 %
202329–313,40–3,50 (C–B)0 %
202230–373,00–3,26 (C)3–6 %
202131–353,07–3,16 (C)6–12 %
202032–343,31–3,39 (C)3–6 %
201929–333,61–3,77 (B)0 %
201845–483,35–3,49 (C)0 %
201731–333,09–3,22 (C)0 %
201628–303,31–3,41 (C)0 %
201538–413,23–3,33 (C)0 %
201427–323,11–3,36 (C)3–7 %
201343–463,53–3,64 (B)0 %
201254–553,20–3,24 (C)0 %
2011353,46 (C)0 %
201048–523,47–3,56 (C–B)2–4 %
200937–403,56–3,68 (B)0 %

Ofte stilte spørsmål om MEVIT4091

Hva er snittkarakteren i MEVIT4091 ved UiO?

Snittet blant beståtte er 3,31–3,42, som tilsvarer bokstavkarakteren C. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 568–619 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2009–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i MEVIT4091?

1,1–2,4 % av kandidatene har strøket i MEVIT4091 ved UiO i perioden 2009–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i MEVIT4091?

Den vanligste karakteren i MEVIT4091 er C (38–42 % av kandidatene), og 41–45 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir MEVIT4091?

MEVIT4091 Masteroppgave i medier og kommunikasjon gir 60,0 studiepoeng ved Universitetet i Oslo.

Hva ligger du an til i MEVIT4091?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere MEVIT-emner ved UiO

Emner studentene på MEVIT4091 også tar

Kort oppsummert

I perioden 2009–2025 har 568–619 kandidater tatt MEVIT4091 (Masteroppgave i medier og kommunikasjon) ved Universitetet i Oslo. Snittkarakteren blant beståtte er 3,31–3,42 (C), den vanligste karakteren er C, og 41–45 % ender på A eller B. 1,1–2,4 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2009–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 1,1–2,4 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.