PSY4404: Menneske-teknologi-organisasjon
- Snitt (beståtte)
- 4,11B
- Stryk
- 0 %
- Kandidater
- 373
- År
- 2009–2025
H2025
snitt 4,19 blant beståtte
4,19 med stryk
36 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
- Snitt blant beståtte
- 4,11
- Snitt med stryk
- 4,11
- Strykprosent
- 0 %
- Med bokstavkarakter
- 280
93 til har bestått/ikke bestått og står ikke i søylene.
Kvinner og menn
| Gruppe | Kandidater | Andel | Snitt | Stryk |
|---|---|---|---|---|
| Kvinner | 276 | 83 % | 4,12 | 0,0 % |
| Menn | 57 | 17 % | 4,49 | 0,0 % |
Av 333 kandidater HK-dir oppgir kjønn for – 89 % av alle.
Hva disse tallene ikke sier
De beskriver hvem som har tatt emnet, ikke hvorfor det gikk som det gikk. Hvem som velger et emne henger sammen med studium, bakgrunn og opptakskrav, og ingen av delene står i disse tallene.
HK-dir oppgir ikke kjønn når en gruppe er liten nok til at enkeltpersoner kunne gjenkjennes. Derfor er nevneren over de kandidatene kjønn faktisk er oppgitt for, og ikke det totale kandidattallet. Vi viser ingenting når under 80 % er dekket. Kategoriene er de to HK-dir rapporterer.
Tallene er summert over hele historikken, 2009–2025.
År for år
17 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2025 | 36 | 4,19 (B) | 0 % |
| 2024 | 33 | 4,06 (B) | 0 % |
| 2023 | 35 | 3,51 (B) | 0 % |
| 2022 | 20 | 4,20 (B) | 0 % |
| 2021 | 19 | 4,37 (B) | 0 % |
| 2020 | 19 | 4,05 (B) | 0 % |
| 2019 | 22 | 4,32 (B) | 0 % |
| 2018 | 26 | 4,15 (B) | 0 % |
| 2017 | 25 | 4,12 (B) | 0 % |
| 2016 | 26 | 4,23 (B) | 0 % |
| 2015 | 19 | 4,37 (B) | 0 % |
| 2014 | 17 | – | 0 % |
| 2013 | 17 | – | 0 % |
| 2012 | 15 | – | 0 % |
| 2011 | 13 | – | 0 % |
| 2010 | 11 | – | 0 % |
| 2009 | 20 | – | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om PSY4404
Hva er snittkarakteren i PSY4404 ved UiO?
Snittet blant beståtte er 4,11, som tilsvarer bokstavkarakteren B. Tallet er basert på 280 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2009–2025, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i PSY4404?
0 % av kandidatene har strøket i PSY4404 ved UiO i perioden 2009–2025.
Hvilken karakter er vanligst i PSY4404?
Den vanligste karakteren i PSY4404 er B (45 % av kandidatene), og 79 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir PSY4404?
PSY4404 Menneske-teknologi-organisasjon gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Oslo.
Hva ligger du an til i PSY4404?
Legg emnet i semesterprognosen: den blander karakterene dine med denne fordelingen og anslår hva du ender på, helt gratis og uten innlogging, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Prøv semesterprognosenFlere PSY-emner ved UiO
- PSY1000 Innføring i generell psykologi
- PSY1010 Innføring i metode
- PSY1200 Introduction to developmental psychology
- PSY1100 Sosialpsykologi
- PSY1101 Innføring i sosial- og personlighetspsykologi
- PSY2101 Helsepsykologi
- PSYC1202 Profesjonsforberedende 1
- PSY2503 Kultur- og samfunnspsykologi
- PSY2405 Innføring i arbeidspsykologi
- PSYC1203 Psykologi og vitenskap
Emner studentene på PSY4404 også tar
- PSY4090 Masteroppgave i psykologi 768 kandidater
- OLA4001 Ledelse, organisasjon og institusjon 310 kandidater
- PSY4505 Identitet, kultur og kritisk psykologi 464 kandidater
- SVPRO4000 Prosjektforum - lederskap og organisering 583 kandidater
- SOS4200 Arbeidsliv og velferdsstat 467 kandidater
- OLA4090 Masteroppgave 359 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2009–2025 har 373 kandidater tatt PSY4404 (Menneske-teknologi-organisasjon) ved Universitetet i Oslo. Snittkarakteren blant beståtte er 4,11 (B), den vanligste karakteren er B, og 79 % ender på A eller B. 0 % av kandidatene stryker. I 2025 endte snittet på 4,19 (B) – opp fra 4,06 året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2009–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

