- Snitt (beståtte)
- 3,36–3,60C–B
- Stryk
- 2,9–6,9 %
- Kandidater
- 168–211
- År
- 2004–2024
Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2004–2024. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.
H2024
snitt 2,50–2,89 blant beståtte
2,50–2,89 med stryk
8–11 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.
- Snitt blant beståtte
- 3,36–3,60
- Snitt med stryk
- 3,15–3,49
- Strykprosent
- 2,9–6,9 %
- Med bokstavkarakter
- 168–211
År for år
19 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2024 | 8–11 | 2,50–2,89 (C) | 0 % |
| 2023 | 5–7 | 4,14–4,40 (B) | 0 % |
| 2022 | 6–9 | 3,63–4,00 (B) | 0 % |
| 2021 | 6–9 | 3,00–3,38 (C) | 0 % |
| 2020 | 12–16 | 2,67–3,08 (C) | 7–15 % |
| 2019 | 4–5 | 3,25–3,40 (C) | 0 % |
| 2018 | 9–14 | 3,00–3,56 (C–B) | 8–20 % |
| 2017 | 13–15 | 3,67–3,77 (B) | 7–14 % |
| 2016 | 8–10 | 3,33–3,67 (C–B) | 0 % |
| 2015 | 9–12 | 3,09–3,50 (C–B) | 0 % |
| 2014 | 12–13 | 3,69–3,83 (B) | 0 % |
| 2013 | 12–14 | 3,55–3,67 (B) | 8–15 % |
| 2012 | 8–9 | 3,88–3,89 (B) | 0 % |
| 2011 | 9–10 | 2,78–2,90 (C) | 0 % |
| 2008 | 11–12 | 3,75–3,91 (B) | 0 % |
| 2007 | 16–18 | 3,56–3,67 (B) | 6–12 % |
| 2006 | 6–9 | 3,60–3,86 (B) | 13–29 % |
| 2005 | 8–9 | 3,88–3,89 (B) | 0 % |
| 2004 | 6–9 | 3,14–3,63 (C–B) | 0 % |
Ofte stilte spørsmål om TEOL4201
Hva er snittkarakteren i TEOL4201 ved UiO?
Snittet blant beståtte er 3,36–3,60, som tilsvarer bokstavkarakteren C–B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 168–211 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2004–2024, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i TEOL4201?
2,9–6,9 % av kandidatene har strøket i TEOL4201 ved UiO i perioden 2004–2024. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.
Hvilken karakter er vanligst i TEOL4201?
Den vanligste karakteren i TEOL4201 er C (32–41 % av kandidatene), og 38–49 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir TEOL4201?
TEOL4201 Paulus og paulinsk teologi gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Oslo.
Hvem tar TEOL4201?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører TEOL4201?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i TEOL4201?
Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Legg i semesteret mittFlere TEOL-emner ved UiO
- TEOL4536V Reformasjon nå. Luther som utfordring og ressurs for Den norske kirke.
- TEOL4020 Teologi i praksis 3
- TEOL1002 Bibelhebraisk
- TEOL1001 Hellenistisk gresk
- TEOL1100 Introduksjon til Bibelen: tekster, lesninger og teologier
- TEOL4401 Dogmatikk
- TEOL2001 Ritualer og sakramenter
- TEOL2002 Kirkesyn og kirkekunnskap
- TEOL1200 Teologi, filosofi og bekjennelse
- TEOL4502 Praktisk teologi del 2 - avsluttende
Emner studentene på TEOL4201 også tar
Fra Profesjonsstudiet i teologi: studentene der tar både TEOL4201 og disse.
- TEOL2004 Martin Luther og 1500-tallets teologiske stridigheter 53 kandidater
- TEOL2003 Oldkirkens historie 77 kandidater
- TEOL4012 Praktisk teologi med institusjonspraksis: sjelesorg 56 kandidater
- TEOL1004 Hellenistisk gresk 37 kandidater
- TEOL4202 De synoptiske evangeliene 60 kandidater
- TEOL4004 Historiske perspektiv på norsk og nordisk protestantisme 26 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2004–2024 har 168–211 kandidater tatt TEOL4201 (Paulus og paulinsk teologi) ved Universitetet i Oslo. Snittkarakteren blant beståtte er 3,36–3,60 (C–B), den vanligste karakteren er C, og 38–49 % ender på A eller B. 2,9–6,9 % av kandidatene stryker.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2004–2024, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 2,9–6,9 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

