TYSK1104: Tysk språk: Syntaks
- Snitt (beståtte)
- 3,28C
- Stryk
- 4,7 %
- Kandidater
- 660
- År
- 2004–2023
H2023
snitt 3,47 blant beståtte
3,47 med stryk
19 kandidater
Snitt per termin (beståtte)
Stryk per termin
- Snitt blant beståtte
- 3,28
- Snitt med stryk
- 3,12
- Strykprosent
- 4,7 %
- Med bokstavkarakter
- 660
År for år
20 år
| År | Kandidater | Snitt (beståtte) | Stryk |
|---|---|---|---|
| 2023 | 19 | 3,47 (C) | 0 % |
| 2022 | 53 | 3,32 (C) | 6 % |
| 2021 | 37 | 3,39 (C) | 11 % |
| 2020 | 39 | 3,36 (C) | 0 % |
| 2019 | 43 | 3,55 (B) | 7 % |
| 2018 | 33 | 3,12 (C) | 0 % |
| 2017 | 32 | 3,53 (B) | 0 % |
| 2016 | 36 | 3,56 (B) | 0 % |
| 2015 | 33 | 3,12 (C) | 0 % |
| 2014 | 34 | 3,55 (B) | 15 % |
| 2013 | 31 | 3,57 (B) | 10 % |
| 2012 | 16 | 3,19 (C) | 0 % |
| 2011 | 43 | 2,74 (C) | 0 % |
| 2010 | 22 | 3,14 (C) | 0 % |
| 2009 | 20 | 3,00 (C) | 15 % |
| 2008 | 35 | 2,97 (C) | 0 % |
| 2007 | 25 | 3,12 (C) | 0 % |
| 2006 | 28 | 3,19 (C) | 25 % |
| 2005 | 47 | 3,06 (C) | 0 % |
| 2004 | 34 | 3,58 (B) | 9 % |
Ofte stilte spørsmål om TYSK1104
Hva er snittkarakteren i TYSK1104 ved UiO?
Snittet blant beståtte er 3,28, som tilsvarer bokstavkarakteren C. Tallet er basert på 660 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2004–2023, rapportert til HK-dir (DBH).
Hvor mange stryker i TYSK1104?
4,7 % av kandidatene har strøket i TYSK1104 ved UiO i perioden 2004–2023.
Hvilken karakter er vanligst i TYSK1104?
Den vanligste karakteren i TYSK1104 er C (35 % av kandidatene), og 37 % ender på A eller B.
Hvor mange studiepoeng gir TYSK1104?
TYSK1104 Tysk språk: Syntaks gir 10,0 studiepoeng ved Universitetet i Oslo.
Hvem tar TYSK1104?
Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.
Hvor fører TYSK1104?
Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.
Hva ligger du an til i TYSK1104?
Legg emnet i semesterprognosen: den blander karakterene dine med denne fordelingen og anslår hva du ender på, helt gratis og uten innlogging, og karakterene dine blir på din egen enhet.
Prøv semesterprognosenFlere TYSK-emner ved UiO
- TYSK1100 Tysk språk: Grammatikk og tekstforståelse
- TYSK1105 Tysk språk: Lyd og tale
- TYSK1300 Tyskspråklig litteratur etter 1945
- TYSK1101 Tysk språk: Leseferdighet
- TYSK2100 Tysk språk: Semantikk og oversettelse
- TYSK1506 Tyskland fra 1945 til i dag
- TYSK1505 Tysk områdekunnskap: Det gjenforente Tyskland i Europa siden 1990
- TYSK1504 Tysk områdekunnskap: Ny begynnelse og endring - Tyskland fra 1945 til 1989
- TYSK1110 Tysk språk: tekst og samtale
- TYSK2101 Tysk språk: Oversettelse
Emner studentene på TYSK1104 også tar
- PROF3025 Ledelse av elevers læring 1 701 kandidater
- PROF4045 Tilrettelegging for elevers læring 1 689 kandidater
- PROF1015 Profesjonsidentitet, læring og undervisning 2 141 kandidater
- ENG1304 American Literature 4 488 kandidater
- NOR1100 Norsk grammatikk 3 274 kandidater
- ENG1103 English Phonetics and Intonation 3 136 kandidater
Kort oppsummert
I perioden 2004–2023 har 660 kandidater tatt TYSK1104 (Tysk språk: Syntaks) ved Universitetet i Oslo. Snittkarakteren blant beståtte er 3,28 (C), den vanligste karakteren er C, og 37 % ender på A eller B. 4,7 % av kandidatene stryker. I 2023 endte snittet på 3,47 (C) – opp fra 3,32 året før.
Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2004–2023, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.
Hvorfor tallene kan være litt lave
HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.
Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.
Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.

