Hopp til innhold

BPA304: Farmakologi og legemiddelhåndtering

Snitt (beståtte)
3,44–3,54C–B
Stryk
0,8–1,8 %
Kandidater
112–121
År
2020–2025

Alle eksamener, ordinær og utsatt, 2020–2025. Hver eksamen telles, så den som tar emnet to ganger, er med to ganger. Stryk er F og «ikke bestått» av alle kandidatene. Snittet er regnet av A–E; F står utenfor.

H2025

snitt 2,95–3,11 blant beståtte

2,95–3,11 med stryk

18–20 kandidater

0
A0 %
5
B25–28
11
C55–61
1–2
D5–11
1–2
E5–11
0
F0 %
H2020H2025

Snitt per termin (beståtte)

BCDH2020: 3,71–3,80H2021: 3,32–3,47H2022: 3,24–3,33H2023: 4,19–4,25H2024: 3,11–3,21H2025: 2,95–3,11H2020H2021H2023H2024H20252,95–3,11

Stryk per termin

25 %12.5 %H2020: 0 %H2021: 0 %H2022: 0 %H2023: 0 %H2024: 5–10 %H2025: 0 %H2020H2021H2023H2024H20250 %
11–14
A13–16
36–38
B43
36–39
C43–44
9–12
D11–14
1–2
E1–2
1–2
F1–2

Lyse søyler: én eller to fikk karakteren. HK-dir (DBH) oppgir ikke antallet når så få fikk den, så noen tall står som spenn.

Snitt blant beståtte
3,44–3,54
Snitt med stryk
3,38–3,51
Strykprosent
0,8–1,8 %
Med bokstavkarakter
112–121

År for år

6 år
ÅrKandidaterSnitt (beståtte)Stryk
202518–202,95–3,11 (C)0 %
202419–213,11–3,21 (C)5–10 %
202320–214,19–4,25 (B)0 %
202217–183,24–3,33 (C)0 %
202118–203,32–3,47 (C)0 %
202020–213,71–3,80 (B)0 %

Ofte stilte spørsmål om BPA304

Hva er snittkarakteren i BPA304 ved UiS?

Snittet blant beståtte er 3,44–3,54, som tilsvarer bokstavkarakteren C–B. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så snittet kan bare avgrenses til et spenn. Tallet er basert på 112–121 kandidater med bokstavkarakter i perioden 2020–2025, rapportert til HK-dir (DBH).

Hvor mange stryker i BPA304?

0,8–1,8 % av kandidatene har strøket i BPA304 ved UiS i perioden 2020–2025. HK-dir skjuler grupper på én eller to kandidater, så tallet kan bare avgrenses til et spenn.

Hvilken karakter er vanligst i BPA304?

Den vanligste karakteren i BPA304 er C (36–39 % av kandidatene), og 47–51 % ender på A eller B.

Hvor mange studiepoeng gir BPA304?

BPA304 Farmakologi og legemiddelhåndtering gir 5,0 studiepoeng ved Universitetet i Stavanger.

Hvem tar BPA304?

Studieprogrammene kandidatene kom fra de siste 5 årene. Et emne kan være obligatorisk på ett program og valgfritt på et annet – tallet sier hvor mange som tok det, ikke hvorfor.

Hvor fører BPA304?

Yrker studieprogrammene over leder til, når programmet står for minst 15 % av emnets kandidater. Lønn og arbeidsledighet fra SSB og NAV.

Hva ligger du an til i BPA304?

Legg emnet i semesteret ditt i kalkulatoren. Med tre emner eller flere anslår semesterprognosen hva du ender på, ut fra karakterene dine og denne fordelingen. Lenken tar med emnekoden og lærestedet, ingenting annet, og karakterene dine blir på din egen enhet.

Legg i semesteret mitt

Flere BPA-emner ved UiS

Emner studentene på BPA304 også tar

Fra Paramedisin - bachelorstudium: studentene der tar både BPA304 og disse.

Kort oppsummert

I perioden 2020–2025 har 112–121 kandidater tatt BPA304 (Farmakologi og legemiddelhåndtering) ved Universitetet i Stavanger. Snittkarakteren blant beståtte er 3,44–3,54 (C–B), den vanligste karakteren er C, og 47–51 % ender på A eller B. 0,8–1,8 % av kandidatene stryker.

Kilde: HK-dirs åpne emnestatistikk (DBH), karakterer 2020–2025, summert over alle emneversjoner. Tallene er de offisielle innrapporterte resultatene. Vi finner ikke på noe. Historikk er ingen garanti for fremtidige resultater.

Hvorfor tallene kan være litt lave

HK-dir holder tilbake celler med under tre kandidater av personvernhensyn: har to personer fått D i en termin, står det 0. Vi ser aldri de kandidatene, så summene våre er litt lavere enn de virkelige.

Målt mot HK-dirs egne totaler for NTNU er det 0,8 % på emner med over tusen kandidater og 16 % på emner med under femti. Jo større emnet er, jo mindre betyr det – for dette emnet er utslaget minst der du ser de største tallene.

Vi vet likevel hvilke karakterer som er skjult, bare ikke om det var én eller to. Strykprosenten regnes derfor med begge ytterpunktene. Gir de samme tall, står det ett tall; ellers står det et spenn, som 0,8–1,8 %, og den virkelige strykprosenten ligger innenfor.

Regelen er HK-dirs egen og gjelder alle som bruker dataene, ikke bare oss.